29.-30.jaanuaril toimub Väänas lisaks koolisõiduvõistlusele ka Maria Colliander\’i kliinik

Tuntud koolisõidukohtunik Maria Colliander külastab jaanuari viimasel nädalavahetusel Vääna Ratsakeskust, kus hindab võistlust ning peab järgneval päeval kliinikut.

29.01 leiab aset koolisõiduvõistlus, kus on kavas erinevad arvestused A-st R-ni.

Seekordse võistluse teeb eriliseks soomlasest FEI 4* kohtunik Maria Colliander, kes on kohtunikuna kogu maailmas väga tunnustatud ja omab suurt kogemuste pagasit. Muuhulgas on ta on hinnanud noorte hobuste maailmameistrivõistlusi ning Euroopa meistrivõistlusi noortele ja juunioridele. Tegu on väga hea koolitajaga, kellega paljud Eestis ka eelnevalt kohtunud ning alati on tema koolitused olnud väga edukad ja informatiivsed.

30.01 toimub kliinik, mis on täiendkoolituseks nii koolisõidukohtunikele kui ka ratsutamistreeneritele – ning avatud kõigile huvilistele!

Päeva juhatab sisse väike teooria-osa, kestvusega u 1,5 tundi. Arutleme eelneva võistluspäeva häid ja mitte nii häid hetki, vaatame läbi mõned suuremad uuendused FEI reeglites. Erilist tähelepanu pöörame ka uuele poole punkti hindamissüsteemile. Seejärel viib Maria Colliander läbi 12 treeningut, kestvusega 30 minutit igale ratsanikule. Näidisratsanikeks on erineva tasemega ratsanikud ja hobused. Rõhuasetus kogu praktilisel osal on baastreeningul ning erinevate probleemide lahendamisel. Praktiline osa on mõeldud suures osas pealtvaatajatele. Kõik küsimused ja arutelud on väga oodatud ja teretulnud.

Täpsem info HM kalendris: http://www.hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=1&y=2011&id=486!

Eva-Maria Vint-Warmington