4 ESH hobust Longines League of Nations Cup 2024 avavõistlusel!

2024. aasta saab eesti sporthobuse fännidele kulgema põnevalt juba enne olümpiat.
Nimelt algas täna  Longines League of Nations Cup 2024 esimese osavõistlusega Abu Dhabis ja tänavu võtab sellest 5 tärni võistlussarjast osa lausa 4 eesti sporthobust, erinevate riikide meeskondades!
Uuendatud formaadiga võistlussari  põhineb ajaloolise  FEI Jumping Nations Cup™ traditsioonidele, mis ulatuvad tagasi aastasse 1909. See on takistussõidu vanim ja mainekaim meeskondlik väljakutse, kus rahvusmeeskonnad üle maailma võistlevad ühe ihaldatuima auhinna nimel.
Sarja uus kahevooruline formaat, kus esimeses voorus on neli ja teises ringis kolm sõitjat, teeb võistluse veelgi põnevamaks kuna lõpptulemusi on raske ennustada. See formaat tõestas ennast juba esimesel osavõistlusel, kus 10 osaleva riigi hulgast langesid enne teist vooru välja juhtivaimad ratsaspordimaad – Belgia, Hollandi ja Prantsuse meeskond. Lisaks nimetatutele võistlesid veel liidriks tulnud Saksamaa, II koha saavutanud Iiri, III koha saavutanud Rootsi ning USA, Sveitsi, Inglismaa ja Brasiilia meeskonnad.
Eesti sporthobused oma meeskondi alt ei vedanud – esimeses voorus hüppasid neljast kolm puhtalt. Võiks öelda, et belglaste meeskonnas, kus on meie hobuseid 2 – Bonne Amie ja Ace of Hearts, vedas alt pigem nende oma toodang – esimeses voorus tõrkus välja esimesena rajale läinud BWP tõuraamatusse kuuluv Lector vd Bisschop, mis pani ülejäänud meeskonnale suurema surve. Bonne Amie´le sai saatuslikuks paljudele komistuskiviks olnud esimene takistus, tuli paraku ka teine viga ning siis ei olnud belglastele enam abi ka Gregory Wathelet´i ja Ace Of Heartsi fantastilisest tööst ja puhtast rajast. Belglased II vooru ei pääsenud.
Ka Alfons Ra tegi esimeses voorus fantastilisi hüppeid, teises voorus tulid sisse paar viga aga kokkuvõttes oli  ESH hobuseid sisaldavatest meeskondadest Brasiilia parim, saavutades IV koha. Inglise tiim, kus ESH hobuseid esindas Q Paravatti N, saavutas VII koha. Võib küll öelda, et  esimeses voorus puhta raja teinud Jack Whitakeri ja Q Paravattit tabas teises voorus hetkeline kommunikatsiooni katkestus kui pärast veetõket läks hobune süsteemile lendu lausa ohtlikult vara, õnneks suutsid nad end koguda ja raja lõpuni sõita kokku 8 kp – ga.
Au ja kuulsuse nimel lubati võistlusel osaleda ka Araabia ühendemiraatide (korraldaja) meeskonnal (nemad ei võta osa kogu sarjast) seega kokku hüppas selles sõidus 44 hobust ja tõuraamatute vahel jagunesid nad nii (kaldkriipsu taga võrdluseks  2022. aastal vastavasse tõuraamatusse registreeritud varssade arv):
KWPN – 9 / 11.500
BWP- 6  / 3600
SF – 6 /  8200
ZANG – 5 / 8600
ESH –  4 /  238 ESH 
HOLST- 4 /  2900
ISH – 3 / 5400
OS- 3  /  3100
WESTF – 3 / 4000
CDE – 1/ 690
SBS – 1 / 1000
See tabel ilmestab hästi milline järjekordne ime on see, et nii väikese populatsiooni hulgast jõuab 4 hobust maailma mainekamasse takistussõidusarja võistlema. Või siis ei olegi tegemist imega vaid Eestis tõesti kasvatatakse väga häid sporthobuseid.