70-aastane Hugo Simon võitis Linzis järjekordse Grand Prix

Austria takistussõidulegend Hugo Simon, kel tänavu augustis täitub 71. aastaring ja kes on tõenäoliselt vanim tegevtakistussõitja, võitis möödunud pühapäeval Linzis oma järjekordse Grand Prix.

Vanameister näitas kõikidele noorematele koha kätte Linzi eeslinnas Ebelsbergis toimunud CSI2* tasemega võistlusel, kus ta hobusega CT ei olnud parim mitte ainult 145 cm kõrguses Grand Prix sõidus, vaid võitis lisaks ka kõik eelmiste päevade suure ringi sõidud. Meiekandimeestest, mõtleme siinkohal Baltikumi, osales samal võistlusel Simonist ligi 30 aastat noorem (41) lätlane Andis Varna, kes hobusega Chiara 243 jõudis Grand Prix-s kõrgele viiendale kohale. Simonile ja 9aastasele CT-le ei olnud see esimene Grand Prix võit. Mullu novembris oldi võidukad seal samas, Linzis.

Hugo Simon on oma pika karjääri jooksul saavutanud nii mõndagi. Tema parim koht olümpiamängudelt pärineb 1972.a. Müncenist, kus hobusega Lavendel oldi neljandad. Sama hobusega jõudis Simon 1976.a. Montreali Olümpiamängudel viiendale kohale. 1980.a. Rotterdamis peetud maailmamängudel saavutas Simon hobusega Gladstone maailmameistritiitli ja koos Austria võistkonnaga pronksmedali. Gladstonega saavutati Maailmakarika võit aastal 1979 Göteborgis ja teine koht 1983.a. MK-finaalis Viinis. Euroopa meistrivõistluste parimaks tulemuseks on Austria vanameistril 1997.a. Saksamaal Mannheimis hobusega E.T. FRH võidetud hõbemedal.