70aastane Jaapani koolisõitja osaleb Londoni Olümpiamängudel

Möödunud nädalavahetusel kajastasid mitmed Eesti ja Euroopa meediaväljaanded uudist, et tänavuste Londoni Olümpiamängude vanim sportlane on 70 aastane Jaapani koolisõitja Hiroshi Hoketsu. Hobumaailm pöördus oma Jaapani partneri, maraque.jp, peatoimetaja Milky Kora poole uurimaks, kellega täpsemalt tegu on. Alljärgnev info otse Jaapanist spetsiaalselt hobumaailm.ee-le.

Hiroshi Hoketsu sündis 28. märtsil, 1941.a. Tokios. Ta on lõpetanud Musashi gümnaasiumi ning Keio Ülikooli. Pärast kõrgkooli lõpetamist oli ta aktiivne ning edukas äris. Hoketsu on presidendina juhtinud maailmakuulsasse Johnson&Johnson gruppi kuuluvat firmat Ortho-Clinical Diagnostics Inc. Pensionile minnes kolis Hoketsu Saksamaale ning elab ja treenib tänasel päeval kuulsa Saksa ratsaspordilinna Aacheni lähistel.

Härra Hoketsu alustas ratsutamisega 12 aastaselt. Algselt tegeles ta põhiliselt takistussõiduga, esindades Jaapanit 1964.a. Tokios toimunud Olümpiamängudel, kus saavutas 40. koha. Lisaks sellele kvalifitseerus ta takistussõidus 1988.a. Söuli (Lõuna-Korea) Olümpiamängudele, kuid kahjuks ei läbinud tema hobune karantiini. Tänaseks on vanahärra põhialaks saanud koolisõit ja seda mitte halvemal tasemel. 2008.a. kuulus ta Jaapani koolisõidukoondisesse Pekingi (ratsutamine Hong Kongis) Olümpiamängudel, kus saavutas võistkondliku üheksanda ning individiuaalse 35. koha. Hoketsu oli vanim sportlane juba ka Pekingi Olümpial. Nüüd omab ta sama positsiooni juba 71 aastasena suvel Londonis.

Hoketsu partneriks on tänasel päeval hobune Whisper, kellega osaleti viimastel Maailmamängudel (World Equestrian Games). Kahjuks tabas möödunud aastal hobust vigastus, millest õnneks on toimunud imeline paranemine. Võistlemist alustasid nad uuesti mullu 20. detsembril, jõudes alles mõned päevad tagasi võidule CDI3* Küris Vidaubanis. Selline paranemine ja võit üllatas paljusid, kuid nüüd on ülikogenud koolisõitja veendunud, et vormi kõrghetk saabub suvel Londonis.

Huvilistel on võimalik lugeda 2008.a. enne Pekingi Olümpiamänge Hiroshi Hoketsu poolt Wall Street Journalile antud intervjuud lingilt http://blogs.equisearch.com/horsehealth/2008/03/31/2008-olympics-the-comeback-games .