Aacheni CHIO on täies hoos, šokeeriva koolisõidu Rahvuste Karika võitsid sakslased

Aacheni suurvõistlus CHIO (hobufestival) said alguse juba möödunud nädalavahetusel, mil võistlesid voltižeerijad. Sel nädalavahetusel peetakse Rahvuste Karika etapid takistus- ja koolisõidus, samuti kolmevõistluses ning võistkonnavõistlus neljarakenditele. Esimesena loetletud komplektist lõpetasid koolisõitjad, kelle etapivõit jäi Saksamaale Hollandi ja Hispaania ees. Suurim sensatsioon tuli aga sellest, et individuaalselt sõitis parima tulemuse välja Totilas, Valegro kukkus koguni kuuendaks!

Saksamaad, mille lõpptulemuseks jäi koolisõidu Rahvuste Karika etpil 243.100, esindasid Kristina Sprehe ja Desperados SPH, Isabell Werth ja Bella Rose 2, Helen Langehanenberg ja Damon Hill NRW ning ankrumehena Matthias Alexander Rath kuulsa Totilasega. Paar on võistlustelt sisuliselt paar aastat eemal olnud. Just Rath ja Toto tegid aga kogu võistluse parima tulemuse, kui lõpetasid tulemusega 82.300%. Totilasel, kes saavutas oma kuuluses juba enne Saksamaa värvides esinemise algust, oli olnud arvestav võistluspaus ning paar Rath-Totilas olid maailma edetabelis langenud 25. kohale. Eilsel võistlusel saavutati aga suurepärane tulemus, mis kindlustas Saksamaale võidu. Kõik kohtunikud olid nad üksmeelselt pannud esikohale. Langehanenberg ja Damon Hill lõpetasid individiuaalselt 81.220% juures teise tulemusega, Werth ja Bella Rose olid tulemusega 79.580% individiuaalselt neljandad.

Madalmaade koondis lõpetas teisel kohal Saksamaast ligi 20 punkti nõrgema tulemusega. Nende parimana sõitis individiuaalselt kolmanda tulemuse 80.980% Adelinde Cornelissen hobusega Jerich Parzival NOP. Teist kohta aitas oluliselt kindlustada Hans Peter Minderhoud hobusega Glock`s Flirt, kelle tulemus hinnati 72.660% vääriliseks. Kolmandana lõpetanud hispaanlaste parimad olid Jose Daniel Martin Dockx ja Grandioso tulemusega 74.640%.

Täiesti ootamatu ja FEI pressiesindaja Louise Parkes`i poolt päeva šokiks nimetatud, oli kaks viimast aastat maailma koolisõitu täielikult valitsenud Charlotte Dujardin`i ja Valegro põrumine. Kui paar alustas üheksatega, siis esituse keskel langesid hinded korraks kolmedele ja neljadele ning lõptulemuseks kogunes nende kohta ülitagasihoidlik 76.900%. Dujardin`i ja Valegro nimel on teatavasti maailmarekordid nii Grand Prix, Grand Prix Special ja Freestyle arvestustes. Paar võitis kaks kuldmedalit nii Londoni Olümpiamängudelt kui mullustelt Euroopa Meistrivõistlustelt, lisaks on nad valitsevad MK võitjad.

Pärast viiendat etappi on veel pilootprojekti staatuses oleva koolisõidu Rahvuste Karika liidriks Madalmaad, kellel punkte 43. Järgnevad 35 punkti kogunud Rootsi ja 26 punktiga Taani.

Aacheni suurvõistluse tulemused leiate aadressilt http://www.chioaachen.de/en/programm-sport#148 valides teid huvitava ala ning klikates seejärel reale Timetable 2014.