Aacheni Furusiyya etapivõit läks Madalmaade koondisele, Grand Prix Nick Skeltonile

Möödunud pühapäeval lõppes Aacehenis üle nädala kestnud suurvõistlus CHIO (ratsamängud), mille raames peeti mitmete alade Rahvuste Karika etapid, sealhulgas takisussõitjate Furusiyya FEI Nations Cup Euroopa esimese divisjoni etapp, millelt võiduga lahkusid Madalmaade sportlased.

Aachenis oli stardis kaheksa rahvust, Euroopa esimese divisjoni võistkondadest puudus Ukraina, kaheksanda riigina oli esindatud Saudi Araabia. Pingeline heitlus käis viimaste sõitjateni, sedapuhku pidasid esikoha eest tõsist võitlust naabrid Belgia ning Madalmaad. Viimastele garanteeris võidu Londoni hõbemedalistide paar Gerco Schroder ja London, kes ainsana suutsid läbida mõlemad voorud vigadeta. Pärast neid jäi veel startida Belgia Ludo Philppaertsil ja hobusel Challenge v. Begijnakker, kellel aga pudenes üks takistus ja nii oligi Belgia Madalmaadele kolme karistuspunktiga kaotanud. Võitjatel Aachenis 14, Belgial teisena 17 karistuspunkti. Kolmanda koha sõitsid välja võõrustajad sakslased, kelle tulemuseks seekord 21 karistuspunkti.

Võidukasse Madalmaade koondisesse kuulusid Aachenis lisaks Schoederile Marc Houtzager ja Starrehof`s Tamino, Leo Thijssen ja Tyson ning Harrie Smolders ja Emerald. Võiduga Aachenis tõusid hollandlased ühtlasi Euroopa esimese divisjoni liidriteks.

Üleeile, pühapäeval, oli Aachenis takistussõitjatel kavas Grand Prix, mis kuulub Rolex Grand Slam sarja ning mille auhinnafondiks oli ei vähem ega rohkem, kui 1 000 000 eurot. Ülisuurt auhinnaraha läksid püüdma 40 võistluspaari, kes olid kvalifitseerunud eelmiste võistlustulemuste alusel. Ümberhüpetele pääsesid neist kolm, ainsana suutis seal vigu vältida britt Nick Skelton hobusel Big Star ja võtta sellega ülihinnatud Grand Prix võidu ning 330 000 eurot auhinnaraha. Teisena lõpetasid seekord aachenis Janika Sprunger Šveistist hobusel Palloubet d`Halong, kolmandana Patrice Delaveau ja Orient Express HDC Prantsusmaalt. Reedel Rahvuste Karikas ideaalse sõidu teinud Schroderil ja Londonil Grand Prix`s enam jõudu ei jätkunud, nemad katkestasid.

Aacheni suurvõistluse tulemused leiate aadressilt http://www.chioaachen.de/starterlisten .