Aacheni kolmevõistluses kaitsesid võite mullused parimad

Aachenis oli muude alade kõrval kavas ka tipptasemel kolmevõistluse programm, mille hulgas järjekordne kolmevõistluse Rahvuste Karika – FEI Nations Cup Eventing – etapp. Mullused parimad suutsid oma võite kaitsta nii individiuaalselt kui võistkondlikult.

Teist aastat järjest osutus parimaks Saksamaa koondvõistkond, mille koosseisu kuulusid Sandra Auffardt ja Opgun Louvo, Andreas Dibowski ja FRH Butts Leon, Dirk Schrade ja Hop and Skip ning Michael Jung ja Halunke FBW. CCIO3* võistlusel viimasena kavas olnud krossil suutsid viimasena startinud sakslased säilitada külma närvi, läbides krossi kogu koosseisus vigadeta ning saavutades sellega 48 punktilise eduga Suurbritannia tiimi ees esikoha. Kolmandana lõpetas Rootsi koondis, kelle hulka kuulus Aachenis ka Londoni medalist Sara Algotsson-Ostholt. Lisaks nimetatud riikidele osalesid koondiste tasemel veel Austraalia, Uus-Meremaa, Iirimaa ja Ameerika Ühendriigid.

Individiuaalselt kordas oma mullust võitu Austraalia kolmevõistleja Christopher Burton, kes lõpetas tulemusega 35.6, saamata ainsatki miinuspunkti takistussõidust ja krossist. Burton võitis muide 17aastasel märal Holstein Park Leilani, kelle jaoks see võitja sõnul oli viimane võistlus. Pärast võistlust antud lühiintervjuus ütles Burton, et Aachenis valitsenud märjad ilmastikuolud mängisid tema kasuks, kuna Holsten Park Leilani liigub märjal pinnasel hästi ja kiiresti. Austraallastel tänavu meistrivõistlusi ei ole, mistõttu oligi tema põhifookus suunatud Aacheni võistlusele. Burton oli üliõnnelik võidu üle, sest kodus võistelnud sakslased olid tema sõnul väga tugevad, kuid siisiki õnnestus tal neid edestada.

Pärast Aacheni etappi juhib kolmevõistluse Rahvuste Karikat Saksamaa, kellel punkti 31. Teisena on 26 punkti kogunud Suurbritannia, kolmandana 18 punkti Uus-Meremaa. Aacheni tulemused leiate aadressilt www.chioaachen.com.