Aacheni Mercedes Benz Rahvuste Karikas Saksamaale, Veniss Rolex Grand Prix`st ootamatult väljas

Neljapäeva õhtul oli Aachenis takistussõitjate üks tipphetki, kui Saksamaa võitis Mercedes Benz Rahvuste Karika, eilse teise Rolex Grand Slam Grand Prix kvalifikatsiooni võitis edetabeli liider Kent Farrington.

 

Saksamaa valmistas neljapäeva õhtul 40 000 pealtvaataja ees oma poolehoidjatele tõsist rõõmu, kui teist aastat järjest võideti Aacheni Soeri staadionil Rahvuste Karika sõit. Saksamaa koondis oli ainuke, kes suutis kaks vooru lõpetada karistuspunktideta. Edukasse koondisesse kuulusid Marcus Ehning, kes Ludger Beerbaumi koondisekarjäärist loobumise järel avastas end koondise vanima liikmena (toim. 43.a.)  hobusega Pret A Tout, Philipp Weishaupt hobusega LB Convall, Marco Kutscher hobusega Clenur ja pesamunana 23aastane Maurice Tebbel hobusega Chacco`s Son. Teist kohta jagasid kaheksa karistuspunktiga Ameerika Ühendriigid ja Šveits.

 

  Võidukad sakslased: Maurice Tebbel, Marco Kutscher, Marcus Ehning ja Philipp Weishaupt; foto CHIO Aachen

 

Eilseks põhisõiduks oli takistussõitjatel teine kvalifikatsioon pühapäevaseks Rolex Grand Slam Grand Prix`s, millest ootamatult peab loobuma oma teist järjestikust Slam`i võitu jahtima tulnud brasiillane Pedro Veniss, kes oma põhihobusega Quabri de l`Isle katkestas pärast kolmandat takistust, viidates hobuse tervisele. Sõidu võitis aga oma staatusele kohaselt maailma esinumber Kent Farrington hobusega Uceko.

 

Aacheni suurvõistluse kohta leiate rohkem informatsiooni aadressilt https://www.chioaachen.de/en/