Aacheni Rolex Grand Prix võit kodupubliku ees Marcus Ehingule

Marcus Ehning ja Pret A Tout autasustamisel. Foto: CHIO Aachen/ Michael Strauch

Suurvõistlus CHIO Aachen sai muinasjutulise lõpu, kui ei keegi muu kui Marcus Ehning vormistas nädalavahetuse tähtsaimas sõidus, Rolex Grand Prix’s, Pret A Tout’ga peale kolme puhast sõitu võidu, edestades Luciana Dinzi ja Pedro Venissi.

Rolex Grand Slam sarja kuuluv Aacheni Rolex Grand Prix leidis aset pärastlõunal 40 000 pealtvaataja ees. Osalejate nimekiri oli muljetavaldav ning kindlasti olid paljude pilgud pööratud Niels Bruynseelsi poole, kes kindlasti tahtis võita sarja teist järjestikust etappi. Huvitava faktina mainiksime ära, et sõidu noorim osaleja oli vaid 19 aastane Harry Charles, kes vaid nädal varem oli võitnud Euroopa meistritiilti noorte ratsanike klassis. Sõidu näol oli tegemist kahevoorulise parkuuriga, kus juhul, kui kaks või enam paari sõidavad kahe vooru kokkuvõttes võrdsete karistuspunktide arvuga, toimuvad ka ümberhüpped, kuhu maani asi lõpuks ka jõudis. Rajameister Frank Rothenberger oli esimeses voorus massiivsele muruväljakule üles seadnud pika raja, kus oli 14 takistust ja sooritada tuli 18 hüpet. Nii mõnelegi tekitas probleeme peale kahest süsteemi tulnud 4,10 meetrit lai veetakistus, millele järgnes seotud vahega lattaed. Vesi tekitas lahkarvamusi ka ülejärgmiseks takistuseks olnud okser-okser süsteemil, mis oli mõlema takistuse all. Raja teises pooles sai näha palju latte kukkumas kolmesel lattaed-lattaed-okser süsteemil, mille esimene vahe oli pigem kitsam, samas kui okser nõudis võrdlemisi suurt hüpet. Viimasel sirgel olnud Mercedez-Benzi okser kustutas samuti nii mõnegi ratsaniku lootused puhtale sõidule.

Sellest hoolimata tegid esimeses voorus vigadeta soorituse 11 võistluspaari 40st, kellest kolm olid kodupubliku rõõmuks sakslased: Philipp Weishaupt (LB Convall), Marcus Ehning (Pret A Tout) ja Maurice Tebbel (Chacco’s Son). Kokku 18 paari pääses edasi teise vooru, nende seas ka Ibelle van de Grote Haart Yuri Mansuriga sadulas, kes esimesest voorust sai kirja ühe kergest puudutusest maha tulnud lati. Lisaks nendele veel viis kiireimat nelja ja üks ühe karistuspunktiga lõpetanud sportlane. 11 nulliringist suutis sama teises voorus korrata viis sportlast, kes lunastasid sellega oma pääsme ümberhüpetele. Nendeks olid: Darragh Kenny (Babalou 41), Pedro Veniss (Quabri De L’Isle, Marcus Ehning (Pret A Tout), Steve Guerdat (Bianca) ja Luciana Diniz (Fit For Fun 13). Üllatuslikult ebaõnnestus McLain Wardi ja HH Azuri teine voor, kui peale kolme mahaajamist otsustas sportlane katkestada, Tebbeli ja Weishaupti enda vead hoidsid nemad samuti ümberhüpetelt eemal.

Ümberhüpped kujunesid äärmiselt põnevaks. Esimesena startinud Kenny ja Babalou 41 võtsid kaasa kolm latti, mis ei lubanud seekord enamat neljandast kohast. Järgmisena sõitnud Veniss läks pigem kindla peale ja sõitis Quabri de L’Isle’ga kindla nulliringi. Ajaliselt oli aga tema tulemust kindlasti võimalik ületada ja seda teadis Marcus Ehning, kes sarnaselt kahele eelnenud voorule sõitis veatult ja kiirelt ning seadis liidriajaks 38,34 sekundiks, mille peale publik oli täielikus eufoorias. Kahel sportlasel oli siiski veel tulla, kuid Steve Guerdat ja Bianca ebaõnnestunud okserihüpe jättis nad sel korral viiendaks. Viimasena startinud Luciana Diniz andis endast kõik, et võtta lõpuks võit, kuid aeg, 40,46 sekundit, jättis ta taaskord teiseks ja pidu tuli sakslaste õuele.

Marcus Ehning gewinnt den großen Preis in Aachen!

Mit 3 fehlerfreien Runden gewinnt Marcus Ehning mit Pret a Tout den ROLEX Grand Prix beim CHIO Aachen! 🏆🚀Herzlichen Glückwunsch! 🤩▶️ watch.clipmyhorse.tv/CHIOAachen_Springen

Posted by ClipMyHorse.TV Deutschland on Pühapäev, 22. juuli 2018

Silmnähtavalt emotsioonalne võitja, kes samal hobusel võitis ka neljapäeval toimunud Rahvuste Karika Saksamaa meeskonna koosseisus, sõnas, et see võit jääb temaga igavesti. “Esiteks pean tänama oma hobust, tal on väga hea iseloom ja ta teab oma tööd!” Küsimuse peale, kas sportlane plaanib võtta suuna ka järgmisele etapile, ei osanud sportlane veel täpset vastust anda. “Calgary (Spruce Meadows) ei olnud algselt mu plaanis ja hetkel on mu prioriteediks Maailmamängud, kuid kindlasti arutan seda võimalust oma hobuste omanike ja tiimiga,” lausus Ehning. Nii Marcus Ehning kui ka Pret A Tout said autasustamisel vastavalt võistluse edukaima sportlase ja hobuse auhinnad, Rolex Grand Prix võidu eest sai sportlane 330 000€.

Enne põhisõitu leidis aset ka SAP auhinna nimeline sõit, kus osutus parimaks ameeriklanna Margie Engle hobusega Dicas. Teisena lõpetas Michael Kölz (Fst Dipylon) ja kolmandana Lorenzo de Luca (Limestone Grey).

CHIO Aachen leiab järgmist korda aset 12.-21. juulil 2019.

Kõik selleaastased tulemused leiate siit