Aacheni Rolex Grand Prix võitsid Christian Ahlmann ja Codex One

Terve möödunud nädala ja rohkemgi peeti Saksamaal Belgia piiri lähistel asuvas Aachenis World Equestrian Festival nimelist ratsaspordivõistlust, kus mõõtu võtsid takistus- ja koolisõitjad, kolmevõistlejad, rakendisportlased ning voltižeerijad. Ürituse rahvuvaheliseks tunnuseks on CHIO ehk ratsamängud. Rolex Grand Slam sarja kuuluva takistussõidu Grand Prix võidu jättis seekord kodumaale Christian Ahlmann hobusega Codex One.

Aacheni takistussõidu Grand Prix peeti möödunud pühapäeval kahevoorulisena kõrgusel 160 cm. Rolex Grand Slam sarja kuulumine tähendab, et sõidu auhinafond oli ei vähem ega rohkem, kui 1 000 000 eurot. Rolex Grand Slam sarja kuuluvad veel Kanada Spruce Meadow Grand Prix ja sisetingimustes peetav Genfi Grand Prix. Sportlasele, kes suudab võita kõik kolm nimetatud Grand Prix`d järjest, on Rolex välja pannud eriauhinnana miljon eurot.

Sel aastal läbis Aachenis kaks vooru vigadeta viis võistluspaari, kellest esimesena asusid ümbehüpete starti Ahlmann ja pikemalt vigastuspausilt naasnud Codex One. Esimesena starinuna ei jäänud Ahlmannil muud üle, kui proovida läbida distants võimalikult kiiresti ja seejuures puhtalt. Saksamaa sportlasel see ka õnnestus ning sellega pani ta järgnevad surve alla. Kõik läksidki suurvõitu püüdma ja sõitsid Ahlmannist kiiremini, kuid vigu sealjuures vältida ei suutnud. Nii lõpetas ümberhüpetel nelja karistuspunktiga ning teise kohaga Kent Farrington ja Voyeur Ühendriikidest, kolmandana Ahlmanni kaasmaalane Marcus Ehning 17aastasel hobusel Plot Blue. Ümberhüpetel osalesid veel neljanda koha teeninud valitsevad MK-võitjad Daniel Deusser ja Cornet d`Amour ja viiendana lõpetanud ameeriklanna Lauren Hough hobusega Ohlala.

Aacheni Grand Prix võitmisega täitus Chistian Ahlmannil tema sõnul üks elu unistustest. Samuti Aachenis võitnud Meredith Michaels-Beerbaum, lisas, et ilmselt on see iga takistussõitja unistus ning võitu aachenis võib oma kaalukuselt maailma ratsaspordis võrrelda Olümpiamängude võiduga. Aacheni suurvõistluse tulemused leiate aadressilt http://www.chioaachen.de/en/programm-sport#230