Aacheni võitjad: Gregory Wathelet, Isabell Werth ja Boyd Exell (VIDEO)

Möödunud pühapäeval jõudis lõpule Aacheni traditsiooniline World Equestrian Festival, kus suurimad individiuaalsed võidud võtsid takistussõidus belglane Gregory Wathelet, koolisõidus sakslanna Isabell Werth ja rakendispordis austraallane Boyd Exell.

 

Takistussõitjate suursündmuseks Aachenis oli 1 000 000 € suuruse auhinnafondiga Rolex Grand Prix, mis on üks kolmest (toim. tuleval aastal neljast, Aachenile, Spruce Meadow`le ja Genfile  lisandub hollandlaste s`Hertogenbosch) Rolex Grand Slam etapist. Kaks 160cm kõrguste takistustega vooru suutis puhtalt läbida neli võistluspaari, kellest kolm vältisid vigu ka ümberhüpetel. Oma elu suurima Grand Prix võidu saavutas samal väljakul 2015.a. individiuaalse Euroopa hõbemedali võitnud belglane Gregory Wathelet hobusega Coree, kes suutis edestada Portugali esindavat Luciana Dinizi hobusega Fit For Fun 13 ja rahuliku sõidu teinud hollandlast Marc Houtzageri hobusega Sterrehof`s Calimero. Neljanda kohaga leppis ühe takisuse maha ajanud ameeriklanna Laura Kraut hobusega Zeremonie.

 

 

   Gregory Wathelet ja Coree Aachenis; foto Rolex Grand Slam of Show Jumping

 

 

 

Koolisõitjate individiuaalne mõõduvõtt päädis sarnaselt takistussõitjatele pühapäeval ja seda vabakavaga. Oma võimu näitas jällegi Isabell Werth, kes hobusega Weichegold OLD skooris 89.675. Ligi neli protsendipunkti madalama tulemusega, 85.750, saavutas teise koha Werthi kaasmaalane Sönke Rothenberger hobusega Cosmo 59, kui kolmas oli ameeriklanna Laura Graves hobusega Verdades, kelle tulemuseks hinnati 82.550. Graves muide esitas päev varem koolisõidu kuningannale Werthile tõelise väljakutse GP Specialis, kus võttis võidu tulemusega 81.824 % Isabelli ja Weihegoldi 81.059 % vastu.

 

 

Neljarakendite heitluses ei ole juba pikemat aega vastast Boyd Exellile. Austraallane võttis oma kaheksanda võidu Aachenis, kui võitis koolisõidu tulemusega 37.99 karistuspunktiga. Rohkem alavõite Exell ei noppinud, kuid sellest piisas, et võtta järjekordne võit, seekord oma endise groomi ja õpilase, noore belglase Edouard Simonet ees. Vahe esimese ning teise koha vahel oli 12 punkti. Kolmandana lõpetas Aachenis IJsbrand Chardon, kes kaotas teise koha koonustes, kui võttis maha kaks palli Simonet nulli vastu. Võistkondlikult oli parim Holland, teisena lõpetas noor ja perspektiivikas Belgia koondis, kolmanda koha hõivas Saksamaa.

 

Kõik Aacheni tulemused leiate aadressilt http://resulting.chioaachen.de/