Aachenis peetakse suurvõistlust erakordselt juba sel nädalavahetusel

Saksamaa väikelinn Aachen on legendaarne oma kõrgetasemeliste ratsamängude (CHIO) poolest, mis traditsiooniliselt viiakse läbi juulikuus. Tänavu on seoses Euroopa Meistrivõistlustega tehtud suurvõistluse toimumises korrektuurid.

Teatavasti viiakse tänavu augustikuus (11.-23. august) Aachenis läbi Euroopa Meistrivõistlused takistus- ja koolisõidus, voltižeerimises, lääneratsutamises ning hobuste neljarakendites. Lisaks toimub samal ajal väljaspool EM programmi kolmevõistluse Rahvuste Karikas CICO3*. Sellest tulenevalt on korraldajad otsustanud oma traditsioonilise võistluse takistus- ja koolisõidus läbi viia juba sel nädalavahetusel, mis kannab nime Maailma Ratsaspordi Festival (Weltfest des Pferdesports).

CSI5* tasemega takistussõiduvõistlusel astuvad üles paljud maailma tipud, koolisõidu CDI5* võistlusel küll mitte absoluutne paremik, kuid siiski arvestatava tasemega sõitjad.

Suurvõistluse kohta leiate rohkem infot aadressilt http://www.chioaachen.de/en/. Muudest algava nädalavahetuse suurematest võistlustest nimetagem ära veel Lissabonis peetav Euroopa teise divisjoni järjekordne Furusiyya FEI Nations Cup etapp.