Aamisepp ja Sokolovski võistlesid edukalt Rootsis

Pühapäev, 21. juuli oli taas hea päev meie takistussõitjatele Rootsis. Kristianstadi ratsaklubi värvides tegutsevad Jüri Sokolovski ja Kaie Aamisepp, kes mõlemad treenivad hetkel samas tallis, võistlesid sel pühapäeval Lõuna-Rootsis Hörby lähedal Frosta RF võistlusel. Mõlemad jõudsid ka auhinnakohtadele.

Jüri Sokolovski ja tema hobune Ringo Starr B saavutasid 140 cm ümberhüpetega parkuuris kolmanda koha. 125 cm sõidus, milles osales 58 võistluspaari, oli Jüri hobusel Happy End nelja karistuspunktiga viieteistkümnendal, samuti auhinnalisel kohal.

Kaie Aamisepp läbis samas 125 cm kahefaasilises parkuuris hobusel Angelica mõlemad faasid puhtalt ning tuli viiendale kohale. Selle parkuuri võitjaks osutus aga Kaie ning Jüriga sama klubi esindav Emylie Lindqvist, kes on ühtlasi Jüri elukaaslane. Emylie sai esikoha hobusel Felicita, kes on Jüriga varasemalt edukalt võistelnud üle 150 cm parkuurides.

Frosta võistluse näol oli tegemist küllaltki suure osavõtjate arvuga rahvusliku võistlusega, kus ratsutajate nimekirjast leiame mitme eri riigi ja rahvuse esindajaid. Lisaks rootslastele figureerivad võistlusprotokollides Soome lipu all võistlevad Satu Liukkonen ja Sebastian Numminen, taanlanna Linnea Ericsson ja tema iirlasest elukaaslane Shane Carey ning juba mainitud eestlased Jüri Sokolovski ja Kaie Aamisepp.

Hoolimata sellest, et Jüri Sokolovskil oli just selja taha jäänud kaks ülipingelist nädalat kestnud ja suurepäraste tulemustega lõppenud Falsterbo hobushow, ei võtnud ta hingetõmbepausi. Ei heidutanud ka see, et pühapäeval valitses Hörby kandis suur palavus ja temperatuur tõusis päikese käes ligi kolmekümne soojakraadini. Hobuse säästmiseks sellistes tingimustes võistluspaar ümberhüpetest siiski loobus.

Kaie Aamisepp auhinnatseremoonial laenatud hobusega. Foto: Jüri Sokolovski

Kaie Aamiseppa oleme viimasel ajal võistlemas näinud harva. Täna viiendaks tulnud Angelicaga oli see neil alles kolmas ühine start. Ka varasemad stardid olid nulliringid. Kahjuks pole kindel, kas Kaiel ja Angelical õnnestub edaspidi koos võistelda, sest hobust on märganud ostja ning omanik on tõenäoliselt müügist huvitatud. Loodame siiski, et Kaie, kes praegu jätkab treenimist kogenumate takistussõitjate kõrval, saab peagi endale jälle võistlushobused, kellega pikaajalist koostööd tehes edasi liikuda.

Frosta RF võistluse tulemused:

http://online.equipe.com/sv/class_sections/86416/results

http://online.equipe.com/sv/class_sections/86419/results

Ülle Aamisepp