Aasta esimese suure Grand Prix Baselis võitis Christian Ahlmann

Möödunud aasta lõpus kahe MK-etapivõiduga ülihead minekut näidanud sakslane Christian Ahlmann alustas võidukalt ka uut aastat, kui võitis Baseli Longines Grand Prix hobusega Codex One.

Baseli Longines Grand Prix, mille auhinnafondiks 330 000 šveitsi franki (ca 300 000 eurot), peeti kahevoorulisena ümberhüpetele. Teise vooru, mille rada erines esimesest, pääses vastavalt juhendile esimese vooru tulemuste alusel 15 võistluspaari, kelle hulgast jäid välja valitsevad kahekordsed Euroopa ja Maailmameistrid Jeroen Dubbeldam ja Zenith, kes lõpetasid avavooru nelja karistuspunktiga. Puhtaid oli avavoorus 9, kuid kahe vooru peale jäi neid kolm – Penelope Leprevost ja Vagabond de la Pomme, Christian Ahlmann ja Codex One ning Luciana Diniz ja Fit For Fun.

Esimesena startisid ümberhüpetel Leprevost ja Vagabond, tehes küllaltki kiiret sõitu võtsid nad maha ühe takistuse. Teisena startinud Christian Ahlmann ja Codex One tegid veidikindlamat sõitu ja lõpetasid puhtalt, olles seejuures veidi üle sekundi Prantsuse paarist aeglasemad. Viimaena läks võitu püüdma möödunud hooaja Longines Global Champions Touri parim olnud Portugali takistussõitja Luciana Diniz hobusega Fit For Fun. Luciana alustas kiiresti, kuid kolmanda takistusel tuli sisse viga. Püüda jäi veel teist kohta ning seetõttu jätkas ta kõrgel tempol. Paraku maksis see kätte teisegi veaga ning nii pidi Diniz leppima kolmanda kohaga Ahlmanni ja Leprevost järel.

Kõik Baseli tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/1114/1114zeitplanDEU.htm?style=longines