Aasta viimane takistussõiduvõistlus toimus Veskimetsas

105 cm sõidu võitjad. Foto: Celin Lannusalu.

COVID-19-st tingitud piirangute tõttu peeti eelmisel nädalavahetusel Veskimetsas selle aasta viimane võistlus. 12. detsembril võisteldi viies arvestuses, kokku tehti 212 starti. Põhisõidu parimad olid Grete Veske ja Zinzino.

Võistlust alustati ratsakoolide hobustele ja ponidele mõeldud 75 cm parkuuriga, kus osales nelikümmend üks paari. Kahefaasilisel rajal oli eksimusteta sooritusi seitseteist. Võidu väärilise esituse tegid Birgit Adler (Valgeranna RSK) ja väikeponi Arabella, teise koha said Caroly Viikmaa (Valgeranna RSK) ja Wilhelmina, kolmanda tulemuse sõitsid Laureen Piirak (Valgeranna RSK) ja Mexicana.

Kuuskümmend paari startis 85 cm puhtus-kiirus parkuuris, kus parimad olid Elise Lott (ESHKS) ja Gameelia.

4-5a ja esimest hooaega võistlevad hobused ja ponid hüppasid 70/80/90 cm rajal, startis 39 paari. Vigadeta sooritusega lõpetas koguni kakskümmend kolm.

Karita Beilmann (Valgeranna RSK) ja Retro võitsid 105 cm puhtus-kiirus parkuuri seljatades teise koha saanud Grete Veske (RSK KRT) ja Beauty Star K Z vaid 0.01 sekundiga. Kolmanda tulemuse said kirja Grete Laasnurm (Tondi RSK) ja väikeponi Thunderbird.

Võistluspäevale pandi punkt 115 cm puhtus-kiirus parkuuriga. Põhiparkuuris oli võitu püüdmas kakskümmend kolm paari, eksimusteta sooritusi oli kuus. Parimad olid Grete Veske (RSK KRT) ja Zinzino, teisele kohale platseerusid Mia-Marleen Lanno (Tondi RSK) ja Brennet, kolmanda koha said Eva-Maria Vinkel (Tallinna RSK) ja Chelsy V.

Tulemused: https://online.equipe.com/en/class_sections/553638