Aasta viimase neljarakendite MK-etapi Mechelenis võitis jällegi Boyd Exell

Boyd Exell Mechelenis; foto paardenfotograaf.be/jumping-mechelen.com

Belgias Mechelenis peeti traditsiooniliselt lisaks kooli- ja takistussõidu MK-etappidele etapp ka neljarakenditele, kus oma kolmanda võidu sellel areenil saavutas praktiliselt võitmatuna püsiv austraallane Boyd Exell, sedapuhku hollandlase Bram Chardoni ja jänki Chester Weberi ees.

Sarnaselt päev varem peetud eelsõidule, pääsesid eile hilisõhtul võitjate vooru Exell, Chardon ja Weber. Esimeses voorus tabas korralik ebaõnn prantslast Benjamin Aillaud`i. Prantsuse kutsar kukkus ühel pöördel vankrist, mistõttu kogu rakend muutus hetkeks juhitamatuks. Õnneks reageeris üks tema groomidest ülikiiresti, hüpates kutsaripukki, haarates ohjad ning suutes võtta hobused sammule. Kokkuvõttes õnnelik õnnetus, kuna keegi vigastada ei saanud, Aillaud paraku pidi leppima võistlusest väljalangemisega.

Kohalik Belgia publik elas ilmselgelt kaasa oma noortele staaridele, kuid seekord leppis Glenn Geerts neljanda ning Edouard Simonet viienda kohaga. Mõlemad belglased osalesid muide wild-cardiga ja seega kogusid järgnevad MK-punktid kuuendana lõpetanud ungarlane Joszef Dobrovitz ning seitsmes šveitslane Jerome Voutaz.

Võitjate vooru, kus kõik algas nullist, alustas esimesena ameeriklane Weber, kes võttis palli maha kolmandal takistusel. Seepeale tegi kiiret sõitu Bram Chardon, kes tuli puhtalt ning tabloo näitas jänkist pea 15 sekundit paremat tulemust. Exell oli noore hollandlase sõiduga surve alla pandud, kuid suurmeister tegi jällegi oma ära, kuigi kaotas ühe ohja pärast üheksandat takistust, mis siiski ei vähendanud tema liikumiskiirust. Exelli paremuseks Chardoni ees jäi 1.51 sekundit.

Neljarakenditel on enne veebruari alguses Bordeaux’s peetavat finaali pidada veel vaid Leipzigi etapp. Liidrina on 30 punkti Boyd Exellil, kes Leipzigis enam punkte ei kogu, kuid on endale ilmselgelt finaali pääsu taganud. Teist kohta hoiavad hollandlased Bram Chardon ja Koos de Ronde, kellel punkte 24 ning kes mõlemad on Leipzigis punktijahil – seis mis ilmselgelt tagab mõlemale pääsu finaali. Kindlalt saab end tunda ka Brami legendaarne isa IJsbrand, kes hetkel 19 punktiga viies, kuid samuti kogub punkte veel Leipzigis. Kahele viimasele finaalikohale läheb aga Leipzigis veel heitluseks. Hetkel on avaetapi võitnud Jerome Voutazil punkte 20, kuid tema punktisaak on koos. Glenn Geerts on hetkel kinni viimases finaalikohas 17 punktiga, kuid temagi enam punkte koguda ei saa, samas kui Leipzigis on MK-stardis tema kaasmaalane Edouard Simonet, kellel punkte 13 ja ameeriklane Chester Weber, kellel punkte 11. Finaali pääsuks peab Weber olema vähemalt esimene või teine, Simonet`gi peab jõudma esikolmikusse. Igatahes põnevust veel jagub.

Mecheleni tulemused, samuti rajaplaani, leiate siit.