Aasta viimasel MK-etapil võttis hooaja teise etapivõidu rakendi suurmeister IJsbrand Chardon

Mees, kes suudab mingilgi määral Boyd Exelli võitude jada tagasi hoida, on valisev MK-võitja IJsbrand Chardon, kes suutnud olla võimsast austraallasest parem mõlemal käimasoleva hooaja MK-etapil, kus osalenud. 2016.a. viimase MK-etapi võit aasta eelviimasel päeval kuulus just nimelt Chardonile.

Kuigi Mechelenis oli rakendisportlaste soojendusvõistluse võitnud jällegi Boyd Exell, ei suutnud ta oma edu põhisõidus korrata. Ümbersõidule ehk kolme parema hulka pääsesid Exell,Chardon ning šveitslane Jerome Voutaz. Exell eksis kahel korral kolmandal maratonitakistusel (neid oli rajameister rajale asetanud seekord jällegi kolm, mis kujunemas vaatamata reeglitele MK-sarjas tavaks): "Avavoorus sõitsin kolmandale takistusele liialt kiiresti ning pööre läks sellest tulenevalt liialt pikaks. See oli täielikult minu viga. Ümbersõidul takerdusid mul ohjad piitsa taha ja jällegi tuli samal takistusel sisse viga," selgitas Exell hiljem.

Eelviimasena startinud Exell pani veale vaatamata IJsbrand Chardoni surve alla, millest suurmeister seekord edukalt välja tuli. "Pinnas oli küllaltki kõva ja see tegi mu hobused pisut tugevamaks. Mul ei olnud sellist head tunnet, kui võidu korral Stuttgardis, kuid ma jätkan selle hobuste kombinatsiooniga tööd. Minu vasakpoolne juhthobune on uus ja Mechelenis andis ta endast 80%, kuid loodan, et Göteborgi finaalis annab ta endast jällegi 100%. Minu võit Mechelenis ei olnud siiski tingitud õnnest, vaid olin seekord tugevam," rääkis MK tiitlit kaitsa sooviv Chardon ajakirjanikele.

Kolmanda koha pälvis Mechelenis šveitslane Jerome Voutaz, kes avavoorus sõitis Chardonist kolm sekundit kiirema aja, kuid parimalt kohalt ümbersõidul startida takistas üks maha tulnud pall (viis trahvisekundit). Ümbersõidul tuli šveitslasel samuti maha üks pall ning leppida tuli kolmanda kohaga, millega mees siiski väga rahul oli: "Oli suur au võistelda koos maailma kehe parima kutsariga," lisas Voutaz. Kuna Boyd Exell osales Mechelenis wild-card`ga, korjas teise koha punktid just nimelt Voutaz, kolmanda koha punktid aga kuuendana lõpetanud hollandlane Theo Timmermann, sest ka neljas Koos de Ronde ja viies belglane Glenn Geerts osalesid wild-card`ga.

Hetkel, mil jäänud pidada veel etapid Leipzigis ja Bordeaux`s, juhib edetabelit 27 punktiga Boyd Exell, kellele finaali pääs on juba tagatud. Arvestades kutsarite hetkevormi, võivad end suhteliselt kindlalt tunda ka kolmandat kohta 20 punktiga jagavad Koos de Ronde ja IJsbrand Chardon, kuna mõlemal on osaleda veel kahel etapil. Teisel kohal on hetkel juba kõik etapid läbinud ungarlane Joszef Dobrovitz 21 punktiga, tema lootused kuue hulka jääda sõltuvad nüüd vaid konkurentidest, kuid veel kord arvestades osalevate kutsarite hetkevormi, on ungarlase pääsemine Göteborgi pigem reaalne.