Abdullah Al Sharbatly asub võistlema Poola tipphobuse Crazy Quickiga

Poola tipptakistussõitjale Jaroslaw Skrzyczynskile kuulunud 12-aastane ruun Crazy Quick vahetab sõitjat ning asub võistlema skandaalse saudiaraablase Abdullah Al Sharbatly all.
 
Skrzyczynski on meile suhteliselt tuntud poolakas, olles edukalt võistelnud ka Tallinn International Horse Show’l ning võitnud MK Kesk-Euroopa liiga (hooaeg 2015-2016). Crazy Quick on tema partneriks olnud nii mõnelgi suurvõistlusel nagu 2014.a WEG (Caen), EM 2015 (Aachen) ja MK finaal Göteborgis 2016. aastal. Ratsanik jääb Crazy Quicki mäletama kui väga erilist hobust, kellel oli tema edusse suur panus, kuid lisas, et silmapiirile kerkisid tema jaoks nooremad lootustandvad hobused.
 
Suurbritannias resideeruva 35aastase Abdullah Al Sharbatly suurimateks saavutusteks on 2010. a MM-i hõbemedal ja Londoni OM võistkondlik pronks. Sportlane on FEI-lt saanud kollase kaardi hobuse kehva kohtlemise ja ametnikega ebakorrektse käitumise eest. Tema Olümpiamängudel osalemine oli ajakirjanike meelest valdavalt arusaamatu, kuna tegelikult pidi sõitjal seoses talvise dopinguskandaaliga kehtima rahvusvaheline võistluskeeld, mida FEI lühendas ebaselgeteks jäänud asjaoludel.

Abdullah Al Sharbatly ja Andrea 2014. aastal Lyonis MK finaalis. Foto: Külli Tedre-Gavrilov


 
Crazy Quickis näeb ta väga suurt potentsiaali teha maailma tippspordis suuri tegusid. Sharbatly hakkas väidetavalt hobuse vastu suurt huvi üles näitama pärast seda, kui oli talle suve alguses Baltica Spring Touril (Ciekocinko) kaotanud. Antud võistlusel võistles ta muide meile hästi tuntud Petraitiste perekonnale kuuluval valgel Lordanol (FEI andmebaasis pole hobune omanikku vahetanud, kuid saudiaraablane on temaga juunis startinud ka Moorseles).
 
Uudise allikad http://www.worldofshowjumping.com/en/News/Crazy-Quick-to-Abdullah-Al-Sharbatly.html ja http://przekonie.pl/2017/09/27/crazy-quick-dla-arabii-saudyjskiej/


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23