Abiratsmed lubatud 2011-2012 talvisel sisehooajal laste A-klassi skeemides

Seoses mitmete treenerite vastavasisulise ettepanekuga otsustas ERL eksperimentaalses korras lubada abirihmade või abiratsmete kasutamist LASTE ja PONIRATSANIKE (vanusega kuni 16a) arvestuses A-klassi skeemides 2011-2012 sügis-talvisel-kevadisel sisehooajal, nii ERL Sisehooaja Karikasarjas kui ka muudel samal perioodil toimuvatel koolisõiduvõistlustel, esialgu kuni 2012 a. aprilli lõpuni.

Abirihmad on mõeldud eelkõige abivahendina hobuse suuga elastse, pehme ja stabiilse kontakti loomisel ning seda ainult kvalifitseeritud treeneri soovitusel. Abiratsmed peavad olema reguleeritud nii, et need ei ohustaks hobuse ega ratsaniku turvalisust (et hobune liiga pikkadesse rippuvatesse rihmadesse ei astuks) ega mõjutaks negatiivselt hobuse heaolu (hobuse ninajoon ei tohiks olla liiga lühikeste rihmade tõttu vertikaalasendist tagapool). Lubatud on ainult abirihmad, mis on kinnitatud sadula külge. Keelatud on kõik käes hoitavad nn. libiseva ratsme variandid.

Abiratsmete kinnitamise õigsust ja turvalisust jälgib soojendusplatsil korrapidaja. Oluline on loomulikult ka see, et nii hobune kui ratsanik rihmadega eelnevalt tuttav on. Rihmade kasutamisega seoses kerkivad vaidlusküsimused lahendatakse koos võistluste peakohtunikuga.

Esimeseks võistluseks, kus abirihmasid Laste ja Poniratsanike A-klassi arvestuses kasutada lubatakse, on juba tuleval nädalavahetusel, 26 novembril Vääna Ratsakeskuses toimuv ERL Koolisõidu Sisehooaja Karikasarja 1. etapp.

Talvise prooviperioodi jooksul selgub, kas ja mis tingimustel võiksime lubada abiratsmete kasutamist ka tulevikus.

Küsimusteks ja tagasisideks palume pöörduda:

Eva-Maria Vint-Warmington,

ERL Koolisõidumanager

EMT 5 3334495

eva-maria.vw [at] sympatico.ca

Eva-Maria Vint-Warmington