Adelinde Cornelissen pälvis teistkordse Maailmakarika võidutiitli

Koolisõidus oli täna tunduvalt huvitavam päev kui eile, kuna mitmed paarid sooritasid vaatemängulise vabakava, näidates eilsega võrreldes kordades paremat vormi. Muudatusi see aga esikolmikusse ei toonud – tiitli pälvis Adelinde Cornelissen, napilt jäi teiseks Helen Langehanenberg, kolmanda koha hõivas teenitult Valentina Truppa.

Huvitaval kombel olid seekord küri kvalifitseerunud kõik 18 võistluspaari. Esimeses grupis tegi tugevaima soorituse Isabell Werth, kes oli ilmselt kogu võistluse üks suurimaid "muutujaid". El Santole paistis muusika väga sobivat ning sõitja võitles tõsiselt. Publikule näidati võimsat galopiosa ja energilist liikumist üleüldiselt. Endiselt on paari nõrgimaks küljeks piaffee, mida see hobune kuidagi üldse ei taha sooritada, ehkki tegi seda eilsega võrreldes paremini. Skoor 79.964 % oli piisavalt kõrge, et viia nad pikemaks ajaks liidripositsioonile.

Tugevaimast seltskonnast startis esimesena Helen Langehanenberg Damon Hillil, esitades tõeliselt musikaalse ja kõrgetasemelise vabakava. Ekraanile ilmunud kõrge skoor 85.214 % pani saali rõkkama. Ehkki võistlus toimub Hollandis ning paljud hoidsid pöialt just Adelindele, ei olnud publik kiitusega sakslannale kitsi.

Helen Langehanenberg ja Damon Hill NRW. Foto: Külli Tedre

Patrik Kittel Toy Story’l sõitis meeldiva vabakava, kuid skooriga 75.482 % alati naeratav sportlane ise arvatavasti rahule ei jäänud. Hobune vajaks veidike suuremat energiasüsti ja võiks olla painduvam.

Kui kord tiitlikaitsja kätte jõudis, valitses saalis haudvaikus. Langehanenberg oli ette sõitnud päris tubli skoori, mis lisas võistlusele ja Cornelissenile pinget kõvasti juurde. Tekkis korraks isegi tunne, et äkki ta ei pea vastu ning eksib. Siiski oli 32aastane sportlane terasest närvidega ja täis otsustusvõimet. Võit saabus siiski vaid 1 protsendiga. Kui ekraanile ilmus tulemus 86.250 %, kostus ahhetusi ja ohkeid mõlemas suunas – osadele oli see kergendus, osadele pettumus.

Adelinde Cornelissen ja Jerich Parzival. Foto: Külli Tedre

Võistlusele pani punkti väga meeleolukas paar Itaaliast – Valentina Truppa ja Eremo del Castegno, kelle kava parimaks osaks oli kaasakiskuv muusika, ühe käega sooritatud ühe tagant jalavahetuste seeria ning lõpupiruetid. Tugev esitus kogus paari elu kõrgeima skoori 81.232 %, mis viis nad kolmandale kohale.

Valentina Truppa ja Eremo del Castegno. Foto: Külli Tedre

Pressikonverentsil lisas vastne võitja, et läks Langehanenbergi hindeid nähes päris murelikuks ning pidi end tõsiselt kokku võtma, et ühtegi viga sisse ei lipsaks. Ta lisas ka, et ei keskendunud MK finaalile piisavalt, kuna tema põhiline eesmärk on suvised Olümpiamängud.

Helen ütles, et andis endast kõik, et "niikuinii võitvale" Adelindele närvikõdi pakkuda ning arvas, et see tuli tal päris hästi välja.

Carabinieri (Itaalia sõjaväepolitsei) vormis võistlev Valentina lisas, et kuna ta ise on itaallanna, tema hobune on itaalia tõugu, siis ka muusika peab olema Itaaliast. "See on selline muusika, mis meeldib nii publikule kui ka meile!"

Peakohtunik Ghislain Fourage tõdes, et kõik paarid on väga kõrgel tasemel, ehkki oma olemuselt äärmiselt erinevad. Adelinde tugevaks küljeks on tehniliselt väga raske kava ning kui Langehanenberg enda oma veidi keerulisemaks teeks, oleks tal vägagi reaalne hollandlannat võita. Truppa kava tugevaimaks küljeks pidas kohtunik suurepärast koreograafiat ja väga head muusikavalikut.

Foto: Külli Tedre

Võistlus lõppes õnnetult aga meie liiga võitjale Katarzyna Milczarekile, kelle helehallil hobusel Ekwador märgati keset testi külgedel verd. Kohtunik oli sunnitud nende etteaste peatama. Fourage kommenteeris pressikonverentsil, et taoline otsus ei tule kergelt, kuid samas ei taha keegi hobustel verd näha, isegi kui sellised asjad mõnikord juhtuvad.

Võistluste tulemused: http://www.indoorbrabant.com/en/results/

Tänane päev lõpeb väga hilja, kuna Rabobanki auhindadele toimuv 155 cm kõrgune GP algab alles Eesti aja järgi 22: 30 ning Tiit ja Cinnamon stardivad seal eelviimastena.