Äge ja atraktiivne ratsatriatlon tuleb taas, ikka Saaremaal

Laupäeval, 22. juulil leiab Saaremaal Harilaiu poolsaarel taaskord aset  omal ajal arvestatavat populaarsust kogunud ratsatriatlon, mille korraldamises oli 8aastane paus.


 
Aastast 1999 traditsioonilise suveüritusena 11-l korral toimunud ja üha enam populaarsust kogunud ratsatriatloni korraldaja Aivar Kallase sõnul otsustati pärast kaheksa aastast pausi asi uuesti ette võtta ja seda põhiliselt tänu innukatele huvilistele. "Läbi aastate on mitmed noored sportlased, kes kunagi toimunud võistlusest kuulnud, avaldanud soovi seda ka ise proovida," sõnas Kallas.

Oma sisult on võistlus jäänud samaks. Arvestust peetakse kolmes vanuseklassi (noored kuni 15 a, avatud klass ja veteranid üle 35.a.). Lisaks peetakse eraldi arvestus meestele ja naistele. Võistlus koosneb klassikalisele  triatlonile tavapäraselt kolmest alast. Esmalt läbitakse 250m pikkune ujumisdistants (noortel 100m), seejärel võetakse ette 2 km jooksmist ning lõpuks 6 km ratsutamist, millest esimene kolm kilomeetrit tuleb läbida traavis, teise poole alüür on vabalt valitav. 

 

Kuigi läbi aastate on osalejaid olnud ka Eestist (toim. mandri-Eestist), Soomest ja Venemaalt, siis Kallase andmetel on seni edukamaid siiski saarlased ja naabrid hiidlased. Kas tänavu välismaalased osalevad, Kallas öelda ei julge, kuid lisab: "Kuigi kirja saab panna end ka enne algust kohapeal, on parem, kui seda tehakse eelnevalt telefonil 5649 0503 või kirjutatakse aivarkallas@gmail.com"

Pealtvaatajatel soovitatakse kell 13 algavale triatlonile saabuda õigeaegselt, sest kui stardipauk antud, siis pritsib vaid vesi ja lendab
liiv ning võitjad läbivad raja vaid pisut enam kui poole tunniga. Kogu võistlus toimub poolkaares rannal, mistõttu on kogu distants publikule terves ulatuses jälgitav. "Vihmane ilm meile takistuseks ei saa – võistlejad saavad ju märjaks kohe esimese alaga niikuinii," kinnitas Kallas, kuid avaldas lootust, et konkreetsel laupäeval paistab päike ning puhub soe meretuul. "Piknikukorv ja rannalina kaasa ning mere äärde vapraid kahe- ning neljajalgseid võistlejaid ergutama!" Saare Ratsakeskuse eestvedamisel toimuvale kogupereüritusele juhatavad viidad Kihelkonna-Veere maanteelt ning autod palutakse parkida Harilaiu poolsaare parklasse.

Võistluse korraldamiseks on keskkonnaameti poolt luba ning korraldajad kavatsevad eelnevalt ranna koristada ka võimalikust prügist ja aakrikust. See, kas võistlus jääb kalenderplaani ka järgmisteks aastateks või on tegemist siiski ühekordse naasmisega, saab Kallase sõnul otsustada alles pärast laupäevast üritust.

 

Võistluse juhendi leiate aadressilt http://www.hobumaailm.ee/?page=37&m=07&y=2017&id=2291


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23