Ahlmann lõpetas Mechelenis aasta MK-etapi võiduga, Eiknerilt tublid sooritused juuniorklassi sõitudest

Christian Ahlmann ja Clintrexo Z. Foto: FEI/Hippo Foto – Dirk Caremans

Belgias toimuv Jumping Mechelen on traditsiooniliselt aasta viimane peatuspaik MK-etappidele. Võidurõõmu sai võistluste tähtsaimas parkuuris nautida Christian Ahlmann hobusel Clintrexo Z. Samas toimusid parkuurid ka juunioritele ja noortele, kus eestlastest tegi tublisid sõite Margareth Eikner oma kahel hobusel. 

Lühikese normiajaga 160 cm kõrgune parkuur osutus sportlastele parajaks katsumuseks, mida tõestas ka puhaste sõitude arv, kui ümberhüpetele pääses 39 sportlasest vaid neli. Eddy Geysemansi ehitatud rada testis hobuste ja ratsanike võimeid korralikult, kus esimesel tõkkel, kahesel süsteemil ning kolmesel süsteemil tehti enim vigu. Kolm sportlast, Denis Lynch, Lorenzo de Luca ja Celine Schoonbroodt-de Azevedo, jäid ümberhüpetest eemale vaid ühe karistuspunktiga aja eest.

Ümberhüpete esimesena tuli starti võrdelmisi hiljuti koostööd alustanud Kevin Staut ja Edesa’s Cannary, kes tegid kiire ja puhta sõidu, jõudes finišisse ajaga 40,98 sekundit. Järgmisena startinud Harrie Smolders ja Don VHP Z N.O.P. plaanisid oma teekonda küll hoolikalt, kuid polnud siiski piisavalt kiired, saades ajaks 41,42 sekundit. Ludger Beerbaum ja Casello näisid minevat täispanga peale, kuid valearvestus tähendas tõkkest möödajooksmist ning nende sõit lõppes 14 karistuspunktiga. Vaid 9 aastase Clintrexoga startinud Ahlmann näitas imelist sõitu, võttes kõik pöörded ja lõpetades ajaga 39,87 sekundit, mis andis talle etapivõidu.

Kevin Staut ja Edesa’s Cannary. Foto: FEI/Hippo Foto – Dirk Caremans
Harrie Smolders ja Don VHP Z. Foto: FEI/Hippo Foto – Dirk Caremans

“Me hakkasime Clintrexot peale täkuteste vaikselt üles ehitama ning enne kui mina võtsin ohjad üle, sõitis temaga minu naine Judy-Ann Melchior. Ta on juba võitnud mõned sõidud ning muutub iga nädalaga aina paremaks,” sõnas võitja oma hobuse kohta pressikonverentsil.

Üldarvestuses püsib liidrina endiselt Steve Guerdat, kellel on kogutud 58 punkti. Lähemale hakkab talle aga jõudma Daniel Deusser 51 punktiga ning kolmandat positsiooni hoiab momendil Kevin Staut samuti 51 punktiga. Järgmine MK-etapp leiab aset jaanuari teisel nädalavahetusel Baselis.

Jumping Mechelenil osales ka meie juuniorklassi kuuluv ja Belgias elav ning treeniv Margareth Eikner. Hobusega Luigi van de Kornelishoeve sõideti kaks päeva järjest 140 cm kõrgust sõitu. Kui esimesel päeval lõpetati ühe mahaajamisega, siis teisel päeval saadi tubli 10. auhinnaline koht, saades sõidus kaks karistuspunkti ületatud aja eest. Teise hobusega, kelleks oli Jovita de Haquet, osaleti kolmel päeval 130 cm kõrgustes parkuurides, kus viimasel päeval saavutati puhta sõiduga samuti auhinnaline, seekord 9. koht.

Margareth Eikner ja Luigi van de Kornelishoeve. Foto: erakogu
Margareth Eikner ja Jovita de Haquet. Foto: erakogu

Kõik Mecheleni tulemused leiate siit

News | Longines FEI Jumping World Cup – Mechelen 2018

Action packed from start to finish! 🔥The big guns came out to play at Jumping Mechelen for a seriously tense LONGINES FEI Jumping World Cup. With just 4 through to the jump-off, the atmosphere was fierce but it was Christian Ahlmann who clinched the win. 🏆🥇Christian Ahlmann 🇩🇪🥈Kevin Staut – The Official Page 🇫🇷🥉Harrie Smolders 🇳🇱

Posted by Fédération Equestre Internationale on Pühapäev, 30. detsember 2018