Aino Masters võistlusel jagus eestlastele arvukalt auhinnalisi kohti

Paul Argus ja Caesar. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Soomes toimunud CSI2*võistlusel osales sellel nädalavahetusel suur hulk Eesti takistussõitjaid, kellele see oli oluliseks kontrollvõistluseks enne järgmisel nädalal toimuvat Tallinn International Horse Showd. Võistlus kulmineerus pühapäevase grand prix sõiduga, kus parima eestlasena lõpetas Paul Argus hobusel Caesar, olles neljandad.

Aino ratsakeskuses toimuv võistlus on meie ratsanike võistluskalendris alati tähtsal kohal olnud ja sealt on tulnud ka häid tulemusi. Seekordsel GP-l osales kokku 9 Eesti võistluspaari, kes läksid püüdma kohta poodiumil. GP-s osalemisega koguti ka väärtuslike Longines Ranking edetabeli punkte.

Tänavuse suvehooaja suurepärased tulemused olid meie ootused üles kruttinud. Kuna tegemist oli ühega esimestest sisevõistlustest peale pikka välishooaega, vajasid nii hobused kui ratsanikud oludega harjumist. Seetõttu oli see võistlus oluline osa ettevalmistusest mõne päeva pärast Saku Suurhallis toimuvaks horse showks.

Grand prix sõidus oli takistuste kõrguseks 145 cm ja see peeti kahevoorulisena. Võitu läks püüdma 39 võistluspaari. Kui pooled ratsanikud olid esimese vooru läbinud, oli nulli sõite vaid kaks ja need olid kahe soomlanna arvel. Nii jäi see kuni selle vooru lõpuni. Päris paljudel paaridel oli probleeme normiaja sisse mahtumisega ja sealt tuli mitmeid karistuspunkte lisaks.

Parkuuri esimeses pooles startinud eestlastest ei suutnud keegi puhast sooritust teha ja kõik lootused olid teises pooles startival Pillil, Kivisildil, Klettenbergil, Kenderil ja Argusel. Neist kaks viimast osalesid võistlusel kahe hobusega. Esimese vooru puhas sõit oleks taganud kindla edasipääsu teise vooru, sest sinna said 25% osalejaist.10 parima sekka suutsid end sõita lõpuks Paul Argus ja Caesar ning Kullo Kender ja Artas, kes lõpetasid esimese vooru 4 karistuspunktiga. Edasipääsemisele oli lähedal ka Rein Pill hobusel Alfons Ra, kes tegi ilusa sõidu kuni viimase takistuseni, mis maha pudenes, kuid nende aeg ei olnud piisavalt kiire ja paari lõplikuks kohaks jäi sellel võistlusel 12. auhinnaline koht. Ka Kullo edasipääs oli kuni viimase ratsanikuni lahtine, kuid tal läks õnneks, sest viimasena startinud soomlane oli aeglasem.

Teise vooru võeti kaasa esimese vooru karistuspunktid, mis liideti teise vooru omadele. Lisaks luges lõppjärjestuses II vooru aeg. Seal startis esimesena Kender Artasel, kes tegi puhta sõidu, mis andis neile kokkuvõttes 7. koha. Argus ja Caesar tegid samuti puhta sõidu ja korralik aeg andis neile lõpuks 4.koha. GP sõidu võitis soomlanna Emma Tallberg hobusel Dobbelt Quidam, kes sõitsid ainsana mõlemad voorud vigadeta.

Paul ütles oma sõidu kommentaariks, et Caesar oli täna väga hea. “Caesar näitas selles sõidus, milleks ta tegelikult võimeline on. Temas on rohkemat kui välja paistab. Terve võistluse ajal oli ta stabiilne ja heas vormis.” Eelolevat Tallinn International Horse Show’d ootab ratsanik põnevusega. “Tunnistan ausalt, et horse show’l mul tavaliselt hästi pole läinud. Ei teagi miks. Mulle väga meeldib see võistlus ja seal võistelda, kuid lihtsalt pole õnne olnud. Ootan huviga seekordset võistlust, eks paista, mis juhtuma hakkab.”

Lisaks GP sõidust tulnud headele kohtadele, tegid häid sooritusi eelnevatel päevadel eestlased veelgi. Neljapäevast võistluspäeva Hobumaailm juba kajastas, seetõttu jätkame reedese päevaga. Esimesel võistluspäeval avatud Kullo Kenderi võidulaine jätkus ka reedel, mil Gunnar Klettenberg ja B Captain Norman võitsid 135 cm parkuuri 37 osaleja hulgast. Samas sõidus olid ka GP-s head vormi näidanud Paul ja Caesar. Auhinnalisel seitsmendal kohal olid selles sõidus Kullo Kender ja Striga ning üheksandal Kaia Loviisa Kink hobusel Adorable Chabalito.

Sama päeva hommikul peetud 125 cm tabel C peale peetud sõidus olid eestlastest nobedaimad Klettenbergide pere ratsutajad, kus teiseks platseerusid Kertu ja D. Lady ning kolmandaks Gunnar B Captain Normanil.

Kertu Klettenberg oli meie omadast parim ka reedeses noortele hobustele mõeldud sõidus kõrgusel 125 cm, kus ta tuli kuuendaks hobusega Quality Paul. Auhinnalisel üheksandal kohal oli ka Rein Pill Happygirlil.

Renek Rosenberg

Laupäeval tulid kõrged kohad juba esimesest sõidust, milleks oli CSI2* 130 cm sõit. Seal tulid teiseks reedese sõidu võitjad Gunnar Klettenberg ja B Captain Norman. Lisaks haarasid neljanda koha endale Renek Rosenberg hobusel Torpille du Banney, viienda Paul Argus ja Jay-Z Bee, kuuenda Kertu Klettenberg ja D.Lady ning kaheteistkümnenda Madis Morna ja Galatejs.

Madis Morna ja Galatejs.

Laupäevases kõrgeimas 140 cm parkuuris tuli meile kaks auhinnalist kohta: Paul Argus ja Caesar platseerusid neljandaks ning Tiit Kivisild ja Don Kide kaheksandaks, mõlemad paarid läbisid parkuuri vigadeta.

Laupäeva õhtul peetud 130 cm parkuuris tegi tublid sõidud Kullo Kender hobustel Striga ja Artas läbides voorud vigadeta ning platseerudes mõlema hobusega teiseks.

Pühapäeval toimus lisaks põhisõidule ka noorte hobuste 130 cm parkuur, kus parimaks nooreks hobuseks meie seltskonnast oli Van Damme Raagi juhtimisel, kes tulid neljandaks. Seitsmendaks sõitsid end Helen-Britt Liidemann ja Gwenna N. Talle järgnesid Rein Pill ja Happygirl G kaheksandana.

Enne GP-d peetud 130 cm sõidus tuli neljandaks Kertu Klettenberg ja D.Lady ning üheksandaks ja kümnendaks Paul Argus hobusel Jay-Z Bee ning Gunnar Klettenberg ratsul B Captain Norman.

Arvestades kõiki häid kohti ja tublisid sõite, on eestlased reedel algavaks Horse Showks ilmselt kenasti valmis!