Aita valida 2016. aasta parimad!

14. jaanuaril 2017 antakse Eesti Ratsaspordi Liidu pidulikul galal üle 2016. aasta parimate meened. Traditsiooniliselt saab “Aasta …” eriauhindade saajate nominentidele oma hääle anda igaüks. Vaata, kes on tänavused nominendid ja anna hääl sellele, kes on Sinu arvates aasta parim! Link on avatud kuni 23.12.2016 (k.a.).

Hääletada saab SIIT

Nominentide tutvustused Aasta üritus 2016 Aasta ürituse nominentide hulka valitud sündmuste ja projektide valikul oli kõige olulisemaks lähtepunktiks panus ratsaspordi arengusse ja kandepinna laiendamisse, samuti olulisus riiklikus ja piirkondlikus plaanis. Tunnustust väärivad neist kõik!

 • MK-etapp koolisõidus Cavalor Baltic Summer Cupil – rahvusvaheline suursündmus, mille kõrgetasemelist korraldust kiitsid nii osalejad kui pealtvaatajad. Võistluse suuremahuline kajastus aitas viia tasemel ratsaspordi suure hulga inimesteni.
 • Kõrvemaa Kestvusratsutamine – ainus Eestis toimunud kõrgetasemeline rahvusvaheline kestvusratsutamise võistlus, mis sai kõrgetasemelise korralduse eest väga positiivse vastukaja.
 • Combi Cup – rakendispordi võistlussari, mille eesmärk oli tuua sporti uusi huvilisi ja tutvustada spordiala. Tänu uudse kontseptsiooniga võistlustele oli rakendispordis tehtud võistluste ja startide arv rekordiline.
 • Saare Ratsakeskuse panus ratsaspordi arengusse Saaremaal – ratsaklubi on läbi aasta korraldanud mitmeid koolitusi ja treeningprojekte, mille eesmärk on laiendada kandepinda ja tõsta sportlikku taset Saaremaa.
 • Porsche Karikas – tänavu uudse formaadiga harrastajatele suunatud takistussõidu sari oli väga populaarne just sihtgrupile jõukohaste tasemete ja väljakutsete poolest, andes seeläbi suure panuse harrastuspordi arendamisse ja suurel hulgal harrastajate toomisse.

Aasta hobune 2016

Aasta hobuse nominendid on seekord valitud igalt alalt kaks, kes on hakanud hooajal silma heade saavutuste poolest.

 • Cadmium (3V ratsanik Erkki Hõim) – ratsu, kes tänavu teist aastat järjest võitis kolmevõistluse meistritiitli.

  Erkki hõim cadmium_foto merike udrik-õispuu Cadmium ja Erkki Hõim. Foto: Merike Udrik-Õispuu

 • Jonquil (3V, ratsanik Vilvi Laanet) – teeneka kolmevõistleja Vilvi Laaneti teine põhihobune, kes on tänavusel hooajal näidanud head minekut nii kodus kui välismaal.

  img_7996-jonquil Jonquil ja Vilvi Laanet. Foto: Merike Udrik-Õispuu

 • Traffic (TS, ratsanik Gunnar Klettenberg) – hobune, kes on tänavu pälvinud palju kiitust, kui parim Eestis kasvatatud sporthobune, just oma väga heade tulemuste pärast kõrges rahvusvahelises konkurentsis.

  140523 125cm gklettenberg traffic (3)_gerlin kess-999 Traffic ja Gunnar Klettenberg. Foto: Gerlin Kess

 • A Brok (TS, ratsanik Rein Pill) – hobune, kes pakkus tänavu meie kõige säravama hetke: takistussõidu MK-etapivõidu Leedus. Lisaks sellele magusale võidule on ta toonud oma ratsaniku poodiumile nii kodustel kui välistel kõrgetasemelistel võistlustel.

  Foto: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com A Brok ja Rein Pill. Foto: Külli Tedre

 • Landy’s Akvarel (KS, ratsanik Dina Ellermann) – meie koolisõidu grand old lady, kes pikemat tutvustust ei vaja.

  Dina Ellermann - LANDY'S AKVAREL @ Cavalor Baltic Summer Cup, 16.07.2016 © Author: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com Landy’s Akvarel ja Dina Ellermann. Foto: Külli Tedre

 • Rohan Warrior (KS, ratsanik Grete Hussar) – üsna sageli oli just Akva kõrval koolisõidu uudistes esiplaanil Rohani nimi, sest just sel hooajal saadi koos Gretega sisse hea hoog, mis tõi ka häid kohti võistlustel.

  Grete Hussar ja Rohan Warrior olid Eesti parim paar seeniorite klassis_foto_Külli Tedre-veeb Rohan Warrior ja Grete Hussar. Foto: Külli Tedre

 • Pleyon (KR, ratsanik Maria Runno) – ratsu tegi ajalugu sellega, et võitis kevadel oma ratsaniku suureks üllatuseks kestvusratsutamise meistritiitli.

  Maria Runno - PLEYON @ Korvemaa 2016 © Author: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com Pleyon ja Maria Runno. Foto: Külli Tedre

 • Fatas Zanzibaar (KR, ratsanik Heigo Rohtla) – Fatas täitis oma ratsaniku suure unistuse, viies ta kestvusratsutamise maailmameistrivõistlustel üle finišijoone.

  Longines FEI World Endurance Championships 2016 @ Samorin, Slovakia, 17.09.2016 Foto: Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com Fatas Zanzibaar ja Heigo Rohtla. Foto: Külli Tedre

 • Pin Rock’s Poppius (RS, kutsar Riina Rõa) – Poppi, nagu teda kodus kutsutakse, on suure tulevikuga vapper rakendiponi, kes tuli tänavu Eesti meistriks, jättes nii suured hobused enda selja taha.

  img_2460-riina-r6a-ja-poppius Pin Rock’s Poppius ja Riina Rõa, groom Age Põldaru. Foto: Merike Udrik-Õispuu

 • Friidom (RS, kutsar Ülar Raudsepp) – käesoleval hooajal tõusis rakendispordis esiplaanile just Friidom, kelle koostöö oma kutsariga võistluselt võistlusele aina paranes.

  img_2453-friidom Friidom ja Ülar Raudsepp. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Aasta tegija 2016

2016. aasta läheb ajalukku sellepoolest, et esmakordselt tehti ratsavõistlustelt nii palju otseülekandeid veebi. Vaatajanumbrite suurus oli üllatuseks kõigile – tuhanded ratsaspordi fännid elasid kaasa meie sportlaste sooritustele! Lisaks saime ERR-i vahendusel osa olümpiamängudest, mida kommenteerisid meie enda ratsaspordi spetsialistid. Kuid kõik need võistlused ei oleks saanud toimuda ilma abilisteta, kes kohati ennastsalgavalt aitasid kaasa korraldusmeeskondades, kuid kelle töö telgitagustes ei paista kõigile silma. Tunnustame ka neid!

 • Annike Laving – Tänu Annikesele saab tänavust aastat nimetada ka koolisõidu aastaks. Naine, kelle tähelend algas kevadel koolisõidu sisemeistrivõistluste kommentaatorina, sai kohe kuulsaks ja pani sotsiaalmeedia kihama. Annikese tipphetk oli loomulikult olümpiamängude koolisõidu vabakava kommenteerimine ERRis, mille eest pälvis ta muuhulgas tunnustuse Eesti parimate spordikommentaatorite ja -reporterite käest. Peale seda ülekannet rääkisid kõik koolisõidust – see on saavutus omaette!

  dsc_0018-annikese-pilt Annike tööpostil. Foto: Merike Udrik-Õispuu

 • Siim Kroon – ilma Siimu suure panuseta ei toimu Ruilas ühtegi võistlust ja nagu me teame, toimusid sel hooajal Ruilas pea kõik Eesti olulisemad takistus- ja koolisõiduvõistlused. Asendamatu abiline on Siim samuti kestvusratsutamise võistlustel ja samuti on ta Tallinn International Horse Show korraldusmeeskonna hinnatud liige.

  img_9372-triin Siim Kroon. Foto: Triin Laanemägi

 • Andri Sabrodin – mees, kelle professionaalseid oskusi hindavad nii kodumaised kui välismaised võistluste korraldajad ja tänu kelle eestvedamisele toimusid tänavu Eestis mitmed rahvuslikud ja rahvusvahelised võistlused.

  Andri (vasakult teine) kohtunikuna autasustamisel. Foto: Külli Tedre

 • Perekond Kiilo – Tatjana ja Martin seisavad läbi aasta iga päev hea selle eest, et nii sportlastele, treeneritele kui ametnikele nii oluline töövahend nagu Ratsanet.ee oleks töökorras ja teeniks oma eesmärki parimal moel. Mõlemad arendavad andmekeskkonda oma põhitöö, lapse ja hobide kõrvalt, mistõttu pälvib nende ära tehtud suur töö eriti suurt tunnustust.

  tatjana-ja-martin-3 Tatjana, Martin ja Robin. Foto: erakogu

 • Koolisõidu Fanclub – ilma nende vahvate inimesteta ei kujuta koolisõiduvõistlusi ettegi. Alati abivalmis, alati positiivsed, alati toetavad on nad andnud suure vabatahtliku panuse koolisõidu võistluste korraldamisel ja seeläbi ja selle ratsaspordiala järjepidevasse arengusse.

  @ Cavalor Baltic Summer Cup, 16.07.2016 © Author: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com Koolisõidu Fanclub võistlustel kaasa elamas. Foto: Külli Tedre

 • Maarja Berkmann – Maarja on Hiiumaa ratsaspordi aktivist, rajameister ja Horse Show platsitiimi üks tugisammas. Suurimaks väljakutseks oli Maarjale kindlasti kodutallis Kärdla Ratsupäevade korraldamine, mis tänavu toimus esmakordselt lausa neljal päeval.

  _93a8172-maarja-berkmann_celin-lannusalu Maarja Berkmann. Foto: Celin Lannusalu

Aasta ametnik 2016

Tahame tunnustada tublisid ametnikke, kes oma pühendumise ja professionaalsusega aitavad hoida võistluste korraldustaset.

 • Tiit Siiboja – Tiit oli sellel hooajal võistluste veterinaar paljudel rahvuslikel ja rahvusvahelistel võistlustel. Lisaks on ta tunnustatud lektor, kelle loengud on alati väga populaarsed.

 • Merike Varusk – leekivate juuste ja asjaliku olekuga võistluste stjuuard on tunnustust leidnud paljudel Eestis toimunud suurematel rahvuslikel ja rahvusvahelistel võistlustel.

  aldi-alev-telk-8-10-16-9562-2 Merike tööpostil. Foto: Aldi Alev

 • Marko Villemson – Marko on rakendivõistluste korraldamisel asendamatu meeskonnaliige, kes nagu Hunt Kriimsilm, peab olema ühe võistluse ajal mitmes ametis korraga. Marko pühendumine ja suur töö on rakendispordist teinud kiiresti kasvava ratsaspordiala Eestis.

  img_2437-marko Marko EMV autasustamisel. Foto: Merike Udrik-Õispuu

 • Katrin Liiv – malbe olekuga Katrin on ametnikuna ja võistlusala mänedžerina andnud tänavu suure panuse kestvusratsutamise võistluste toimumisele ja ala arengule. Pühendunud kestvusratsutajana on ta nakatanud selle pisikuga terve oma pere.

  margit-randur-katrin-liiv Katrin lööb ka ise aktiivselt spordis kaasa. Foto: Margit Randur

Aasta treener 2016

Kõigile on teada, et ilma hea treenerita ratsaspordis häid tulemusi ei saavuta. Samuti on teada, et Eestis on häid ja eesmärgile pühendunud treenereid näpuotsatäis. Nad kõik väärivad kiitust ja tunnustust oma valitud ameti eest, mis on kindlasti maailma üks raskemaid.

 • Sirje Argus – Kes on kohanud särtsakat Sirjet, see teab, et see daam paneb kasvõi karu tantsima. Mis see mõne võistluse korraldamine, ratsakooli pidamine ja poniratsanike treenimine selle kõrval siis enam ära pole! Sirje panus ponispordi ja kolmevõistluse arengusse on hindamatu ja selle eest on ta ära teeninud suure tunnustuse.

  ALT TEXT Sirje õpilastega.

 • Õnne Halliko – Hooaeg on Õnne jaoks korda läinud, sest täitus üks tema ja ta õpilaste paljudest unistustest: osalemine kestvusratsutamise MM-l. Teeneka kestvusratsutamise treenerina on ta kujunenud sellel ala üheks arvamusliidriks.

  Longines FEI World Endurance Championships 2016 @ Samorin, Slovakia, 17.09.2016 Foto: Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com Õnne Halliko. Foto: Külli Tedre

 • Merle Annusver – Laste treeninime on loomupoolest rõõmsameelsele Merlele sobivaim amet. Tänavune hooaeg oli tema õpilastele edukas, mis on suureks tunnustuseks ka treenerile tehtud töö eest. Merle panus laste treenerina takistussõidus ja ponispordi arengus on just põhjus, miks tema nimi on siin nominentide listis.

  _93a8704-celin Merle õnnitleb oma õpilast esikoha puhul. Foto: Celin Lannusalu

 • Alla Gladõševa – Eesti tipptreener koolisõidus, kelle õpilased nopivad igalt võistluselt auhinnalisi kohti, ei vaja pikka tutvustamist. Mitmel aasta Eesti parima koolisõidu treeneri tiitliga pärjatud Alla panus Eesti koolisõidu arengusse on hindamatu.

 • Merle Männik – Merle on oma õpilased suutnud viia järgmisele tasemele, olles neile eeskujuks oma töökuse ja pühendumisega. Tema suur töö laste ja noortega annab lootust, et Grete Püvile ja Dina Ellermannile on varsti uued koolisõidu tähed kandadele astumas.

  Merle (vasakul) oma õpilase Carinee Ainolaga. Foto: erakogu

 • Konstantin Prohhorov – Tallinna Ratsaspordikooli treenerina panustab Kostja igapäevasel Eesti takistussõidu tulevikku, millest annavad tunnistust ka tema õpilaste head tulemused tänavusel hooajal.

  elizabeth-poder-konstantin-prohhorov-laste-ii-osavoistlus Konstantin (paremal) ja tema õpilane Elizabeth. Foto: Susanna Liis Ole

Eesti Ratsaspordi Liit