Ajakiri Oma Hobu on nüüd kättesaadav digitaliseerituna

Ajakiri Oma Hobu on olnud aastaid hobuinimeste peamine lugemine. Lood kõikidest ratsaspordi aladest kui ka ajaloost ning kõigest ratsutamise ja hobuste juurde kuuluvast pakkusid lugemist nii noortele kui vanadele. Digiajastu arenedes ei olnud aga kahjuks enam võimalik seda avaldada. Nüüd on see aga digitaliseeritud kujul saadaval tänu Eesti Rahvusraamatukogu digiteerimisosakonnale. Kaaskiri ja kommentaar Siim Nõmmojalt.

Hea Hobumaailma lugeja

Käesoleva aasta alguses vestlesime Raigo Kollomiga tema viimasest raamatust “Hobused, keda ma mäletan”. Jutuks tuli ka kunagi ilmunud ajakiri Oma Hobu ja selle mahukas sisu, mis on teenimatult jäänud hobuinimeste riiulitele tolmu koguma. Peale on kasvanud uus põlvkond, kes ammutab oma teadmisi ja infot interneti avarustest ning vahest pole kuulnudki, et kuskil on tuhandeid lehekülgi emakeelset teksti hobustest, hobusekasvatusest, ratsaspordist ja kõigest sellega seonduvast.

Tänaseks oleme käivitanud projekti ajakirja Oma Hobu digitaliseerimiseks. Selleks sõlmisime kokkulepe Eesti Rahvusraamatukogu digiteerimisosakonnaga. Digimasinast lasti läbi 6180 lk, ajakirja Oma Hobu 2003-2015 aastakäigu   sisu. Failid on varustatud sisukorra- ja sõnaotsingu võimalusega ning edaspidi säilitatakse kogu rahvusliku hobukultuuri pärand Rahvusraamatukogu digitaalarhiivis DIGAR.

Täname – Ago Ruus, Raigo Kollom, Aive Mõttus ja kõiki ajakirja toimetuse liikmeid ning kaastöö tegijaid, kes aitasid seda unikaalset žurnaali pikki aastaid kokku panna.

Projekti rahastasid: Eesti Ratsaspordi Liit, Eesti Sporthobuste Kasvatajate Selts ja Eesti Tõugu Hobuste Kasvatajate ja Aretajate Selts

Head lugemist!

Siim Nõmmoja, ERL juhatuse liige.

 

Hobumaailmas leiad artiklid mugavalt viidete alt Oma Hobu logole klikkides ja otselink asub SIIN