Ajaloolise Vao Karika viis endaga Tartumaale Kristi Luha

Vao külas lõõskavas kuumuses peetud takistussõiduvõistlusel võisteldi täna kõrgustel 80-130 cm. Vao küla on olnud alates 1960-ndatest aastatest kuni ühismajandite tegevuse lõppemiseni tuntud kui meistersportlaste küla. Kuulsust ja au, diplomeid ja karikaid on Vaosse toonud just ratsasportlased ja motomehed. Seekord viis ajaloolise rändkarika endaga koju Tartumaale takistussõidu noorte klassi hõbemedali omanik Kristi Luha, kes hobusel Vacantos võitis kindlalt päeva kõrgeima sõidu.

Päeva põhiparkuuris sõitis põhisõidu vigadeta neli võistluspaari. Ümberhüpetel suutis neist neljast raja puhtalt läbida vaid võitjapaar Luha-Vacantos (Tartumaa RSK). Teisena lõpetasid Piret Ervald (MTÜ Viru Ratsu) ja Ice De Wiqui, kel tuli maha üks takistus. Kolmanda koha saavutas Kertu Klettenberg (RK Ruila Tall) hobusel Agathe, neilgi tuli ümberhüpetel sisse üks viga.

Luha ja Vacantos tegid „eelsoojenduse“ päeva eelviimase sõidus, kus võisteldi 120 cm kõrgusel, tulles starti kõige viimasena ja tehes pea 2 sekundit kiireima sõidu kui pikalt liidrikohal püsinud Paul Argus (Tondi RSK) Caesaril. Kolmas selles sõidus oli kohaliku klubi liige Piret Ervald hobusel Ice De Wiqui.

Sama trikki kordas parkuuris 100/110 cm Maarja Martinson hobusel Peak A Boo, kes samuti viimasena starti tulles esikoha võitsid. Teisena lõpetasid Haana Norma (Tondi RSK) ja Dolores, nemad näitasid sõidu lõppedes päeva kiireimat auringi. Kolmanda koha saavutasid Piret Ervald ja Emora.

Võistluspäeva hommikul toimus sõit kõrgusel 80-90 cm, mille võitis Haana Norma hobusel Dolores. Teisele kohale tuli Anette Leppik (Viljandimaa RSK) hobusel Samurai`S Miracle ja kolmas oli Hanna-Marie Vabaoja (Tondi RSK) hobusel Raven.

Hoolimata üritusele eelnenud suurest meediakärast, möödus päev rahulikult ning vahejuhtumiteta. Võistluse korraldaja Mihkel Mehiste lausus, et oli suur rõõm näha nii palju kokku tulnud sportlaseid ja külalisi. „Neljandat aastat toimunud traditsioonilise ratsavõistluse „Vao Karikas 2015“ korraldamine on olnud tänavu suur väljakutse. Tänan Vao Ratsaklubi nimel kõiki abilisi, kes võistluste ettevalmistamisel ja läbiviimisel kaasa aitasid,“ lausus Mehiste päeva lõppedes.

Ka Eesti Ratsaspordi Liidu peasekretär Siim Nõmmoja märkis, et vaatamata meedia tähelepanuga kaasnevale pingele tuli ürituse korraldusmeeskond kõigega väga hästi toime. „Ratsaliidul on suur rõõm näha, et ka väiksemad klubid suudavad korraldada hästi läbimõeldud ja kõrgetasemelisi ratsavõistlusi. Tahaksin siinkohal kiita Vao Ratsaklubi ja MTÜ Viru Ratsu meeskonda hea töö eest,“ sõnas Nõmmoja.