Al Rayyan Grand Prix Luciana Dinizile, Wellingtoni McLain Wardile

Selle nädala kõrgetasemeliseimad takistussõiduturniirid peeti Kataris ja Ameerika Ühendriikides, kui eile peetud Grand Prix sõitudes võidutses Al Rayyanis Luciana Diniz hobusega Fit For Fun ning Atlandi taga oli edukas McLain Ward hobusega HH Azur.

Kataris Al Rayyani ratsakeskuses peetud CSI5* võistlusel osales mitmeid Kesk-Euroopa liigasse kuuluvaid sportlasi, kes pidasid vajalikumaks koguda kvalifikatsioonipunkte Rio Olümpiale, kui osaleda Varssavis toimuval liiga MK finaalturniiril. Meie olümpiaregiooni ehk grupi C neli parimat, türklased Omer Karaevli ja Derin Demirsoy, venelane Vladimir Tuganov ja tšehh Ales Opatrny, saavutasid Kataris hulgaliselt häid kohti. Olümpia reitingupunkte andis kahevooruline 160cm kõrgnune Grand Prix, kus meie grupi parimana saavutas Karaevli hobusega Dadjak Der Puttenen, kellega kaks aastat tagasi Tallinnaski võistles, kõrge kuuenda koha. Opatrny ja Acovaro leppisid 13. kohaga, mis samas oli auhinnaline ning lisas punkte nii Longines Rankingi kui olümpia tabelisse, Tuganov ja Confident of Victory olid kaheksandad.

Individiuaalset olümpiapiletit jahib ka B grupi liider, mullu Global Champions Touri võitnud Luciana Diniz, kes andis piletilunastusele oluse panuse võiduga Al Rayyanis. Võidu saavutas Portugali esindav sportlane hobusega Fit For Fun. Dinizi emotsioon Riosse pääsemiseke on tõenäoliselt ülikõrge, sest Brasiilia näol on teatavasti tegemist Luciana sünnimaaga.

Kõik Katari suurvõistluse tulemused leiate huvi korral aadressilt http://www.qefed.com/

Floridas Wellingtonis jätkub aga täiel tuuridel Winter Equestrian Festival, mille järjekordse CSI5* võistluse Grand Prix peeti sarnaselt Katariga eile. 380 000 dollarise auhinnafondiga sõidu ümberhüpetele pääses neli võistluspaari, kellest kolm olid saabunud Euroopast. Võidu jättis siiski korraldajatele Ühendriikide koondise üks liidritest McLane Ward, kes sõitis kiireima puhta tulemuse välja hobusega HH Azur. Teisena järgnes hollandlane Harrie Smolders hobusega Apollonia 23, kolmas oli Euroopas baseeruv brasiillane Doda de Miranda hobusega AD Cornetto K, neljandana lõpetas Londoni OM pronks, iirlane Cian O`Connor hobusega Good Luck.

Wellingtoni tulemused asuvad aadressil http://pbiec.coth.com/results/DailyResults/day/2016-02-27