Alanud aasta ratsaspordi tippsündmuseks on Maailmamängud

Uus aasta on alanud ja seetõttu paras aeg teha põgus pilguheit olulisematele ratsaspordisündmustele, mis tipnevad septembrikuus Ameerika Ühendriikides toimuvate Maaimamängudega (World Equestrian Games).
 

 

Maailmamängud toimuvad teatavasti iga nelja aasta tagant, viimati 2014.a. Prantsusmaal Normandias, millest õnnestus ka Hobumaailma toimetusel oma lugejatele vahetuid muljeid jagada. Alanud aastal peetakse maailma ratsaspordi tippsündmus Ameerika Ühendriikides Tryonis, mis asub Põhja-Carolina osariigis. Võistlus kestab kaks nädalat, kui saab avalöögi 11. septembril ja lõputseremoonia leiab aset 23. septembril. Esimesel võistlusnädalal on kavas kestvusratsutamine, reining, koolisõit ja kolmevõistlus, teisel nädalal voltižeerimine, rakendisport (neljarakendid), para-koolisõit ning populaarseim ala takistussõit.

 

Rohkem informatsiooni World Equestrian Games 2018 kohta leiate ürituse koduleheküljelt aadressil https://tryon2018.com/,

Tryoni Ratsakeskuse muude tegemiste kohta leiate infot http://tryon.coth.com/

 

Kui enamik Maailmameistrivõistlusi toimub Tryonis, siis eraldi tooksime välja vee rakendispordi üherakendite MM-i, millel plaanivad osaleda ka meie rakendisportlased, kusjuures esimest korda maailma ajaloos võistkondlikult. See suurüritus saab teoks Hollandis Kronenbergis 28. augustist 2. septembrini.

 

Lisaks toimuvad MM-id noorhobustele, takistussõidus traditsiooniliselt Belgias Lanakenis kuupäevadel 13.-16. september, rakendispordis Ungaris Mezöhegyes`s 5.-9. septembrini, kolmevõistluses Prantsusmaal Lyon d“ Anger`s 18.-21. oktoobril, koolisõidus Hollandis Ermelos 2.-5. augustil ning kestvusratsutamises 7aastastele hobustele 29. septembril Slovakkias Šamorinis.

 

Tähtsuselt järgmisel tasandil asuvad erinevate alade Maailma Karika finaalid. Takistus- ja koolisõidufinaal peetakse 10.-15. aprill Pariisis, neljarakendite karikavõitja selgub 4. veebruaril Bordeaux`s, voltižeerimise sari jõuab lõpule 25. märtsil Dortmundis.

 

Rahvuste Karikat peetakse takistus- ja koolisõidus ning kolmevõistluses. Takistussõidu Rahvuste Karika finaal on selgia aastal Barcelonas, kuid seoses WEG-ga septembrikuu asemel oktoobris, seda kuupäevadel 4.-7. Koolisõidus ja kolmevõistluses eraldi finaali ei peeta, võitja selgub etappidel kogutud punktide alusel.

 

Eurooplastena toome välja veel ka oma regiooni ehk Euroopa Meistrivõistlused, mis tänavu aset leiavad. Laste, juuniorite ja noorte tiitlivõistlus peetakse tänavu takistus- ja koolisõidus ning kolmevõistluses ühel ajal, 9.-15. juulil, Prantsusmaal Fontainebleau`s. Samade vanuseklasside tiitlivõistlus rakendispordis saab teoks meie Pille-Riin Roosilehe treeningpaigas Azar Kisberis Ungaris 8.-12. augustil. Kestvusratsutamise "euroopakad" toimuvad 25.-29. juulil Itaalias San Rossores.