Aleksandr Belekhov on septembrikuu Rolexi edetabeli suurim tõusja

Rolex, kes sponsoreerib maailma tipptakistussõitu, kuulutab igal kuul välja ühe sportlase, kel tasub viimase aja saavutusi arvesse võttes enim silma peal hoida. Septembris on selleks ratsanikuks meile kõigile tuntud venelane Aleksandr Belekhov, kes tõusis eelmise kuuga Rolex Rankingus 194 kohta.

Peterburis elav ja treeniv Belekhov tõusis augusti kuus Rolex Rankingus 418 kohalt 224ndaks. 40aastane mees alustas ratsutamist kümneselt ning tema karjääri suurimate võitude hulka kuuluvad Moskva CSI3* võit 2007. aastal ja Moskva CSIO5* GP kolmas koht tänavu. Ta on ka korduvalt olnud Venemaa meister takistussõidus. Kõige enam imetleb Aleksandr saksa sportlast Marcus Ehningut ning tema suurim unistus on esindada Venemaad Olümpiamängudel.

Kõikide Belekhovi hobuste omanik on Aleksandr Vorobiev, kes on Peterburi ratsaliidu president ja Peterburi Ratsakeskuse omanik. "Olen äärmiselt õnnelik selle üle, kuidas minu hobused esinevad, ning heade suhete üle hobuse omanikuga," kommenteeris sportlane.

Rolexi "Ratsanik, kel silm peal hoida" on tunnustus, mis antakse sportlasele, kes on ühe kuu jooksul maailma edetabelis enim kohti tõusnud. Arvesse võetakse sportlasi, kes on tõusnud kas 250 parima seas või nende sekka.