Alexela MK-etapi võitis Anna Gromzina Pimlicol, Pill kolmas

Tallinn International Horse Show kulmineerus Alexela MK-etapiga, kus takistuste kõrgus kuni 160 cm. Võit läks Venemaale ja selle sepitses Anna Gromzina hobusel Pimlico.

Sakus Suurhallis toimunud MK-etappide ajaloos on tänavu tegemist kõrgeima ning konkurentsitihedama võistlusega. Kõrgeim oli MK parkuur seetõttu, et alates 2010.a. on 10 cm võrra tõstetud ka meie liiga takistusi. Konkurentsitihedaim seetõttu, et kohal olid liiga hetkeseisu 10 parimat. Ivo Mikelsonsi poolt üles seatud rada osutus võistlejatele reskeks ning ümberhüpped toimusid 4 karistuspunktiga sportlaste vahel. Sedagi suutsid saavutada vaid venelanna Anna Gromzina ning meie liigast MK punkte mitte koguv soomlanna Rosa Ruutsalo. Mõlemad sportlased kogusid ümberhüpetelt neli karistuspunkti, kiireimaks osutus ja sellega saavutas võidu venelanna hobusega Pimlico. Teise kohaga pärjatud Ruutsalo partneriks oli hobune Whisper S.

Järgnevatele kohtadele platseerusid eestlased. Rein Pill ja Virgin Express ei ajanud maha ühtegi takistust, kuid kahjuks ootamatu tõrge eelviimaseks takistuseks olnud 160 cm kõrguse Alexela lattaia ees tõi neile 6 karistuspunkti, millest piisas kolmandaks kohaks. Juba 8 karistuspunktiga saavutasid neljanda koha Gunnar Klettenberg ja Ulrike R, 12 karistuspunktiga kuuenda Tiit Kivisild ja Torrero, seitsmenda Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Trooja. Rolex Rankingi ja MK punktidele jõudis eestlastest veel Urmas Raag, kes hobusega Axel du Beaumont kogus 21 karistuspunkti.

Tänavune Tallinn International Horse Show on sellega lõpule jõudnud. Kõik võistluse tulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/sv/competitions/3146 .