Algab karikasari Tori Hobune

Eeloleval nädalavahetusel saab alguse XVI karikasari Tori Hobune, laupäeval astuvad võistlustulle koolisõitjad, pühapäeval alustatakse mõõduvõtmist takistussõidus.

Eesti Hobusekasvatajate Seltsi (EHS) tegevdirektor Krista Sepp ütles võistlussarja vajalikkust kommenteerides, et esmalt on sarja ülesandeks propageerida tori hobust spordis. „Ja paljud nooredki võistlevad tori tõugu hobusel. See hobune sobib noortele. Meie sooviks ongi kaasata tori tõugu hobuseid erinevatele võistlusaladele ning näidata selle hobuse mitmesuguseid kasutusvõimalusi,“ rääkis Sepp.

Karikasari, mille esimese etapi korraldab OÜ Tori Hobusekasvandus ja mida toetab EHS, on Eestis üks pikemaajaliste traditsioonidega võistlus.

Toris laupäeval, kell 11: 00 algavale võistlusele koolisõidus on neljapäeva lõunase seisuga OÜ Tori Hobusekasvandus juhataja Imre Sams sõnade järgi registreerinud ligikaudu kakskümmend võistluspaari, takistussõiduks on registreerunuid seevastu rohkem. Sams kinnitas, et huvi võistluse vastu on suur.

Eesti Hobusekasvatajate Selts