Algas karikasari Tori Hobune 2011

Nädalavahetusel Toris alanud karikasarja Tori Hobune 2011 esimene sarivõistlus möödus lakkamatu vihmasaju käes, siiski jagus mõlemale võistluspäevale nii osalejaid kui ka pealtvaatajaid.

Juba 16. korda toimuv üritus on seni üheks kõige pikemaajaliste traditsioonidega sarivõistluseks Eesti ratsaspordis, erilist kohta omab ta aga eelkõige seetõttu, et peamiselt on võistlustules tori ja eesti hobuse tõugu ratsud. Kuigi, võistelda saab ka avatud arvestuses.

Takistussõit laussajus

Laupäeval, kui võistlussarja alustasid takistussõitjad, ei soosinud ilm ei osalejaid ega korraldajad, pidev tihe vihm muutis võistlusväljaku libedaks, mis omakorda rikkus nii mõnegi võistleja stardi.
OÜ Tori Hobusekasvandus juht ja võistluse peakorraldaja Imre Sams ütles esimese võistluspäeva lõpul, et tegelikult võib kõigega peale ilma rahule jääda: „Osavõtjaid oli ja pealtvaatajaid, ilma arvestades, ka.“

Võistlussarja toetava Eesti Hobusekasvatajate Seltsi tegevdirektor Krista Sepp omakorda leidis eelkõige osalenud hobuste kohta häid sõnu: „Eriliselt jäid silma eesti hobuse tõugu mära Vika ja eesti tõugu täkud Rodotendron, Ralf ning Tember.“

Kui madalamaid starte vihmast tingitud libedus oluliselt ei mõjutanud, siis viimasesse starti, parkuurile kõrgusel 120 sentimeetrit, läks vaid neli sportlast.

Rekordiline arv koolisõitjaid

Pühapäev, kui mõõtu hakkasid võtma koolisõitjad, algas sajuta, osavõtjate arvgi oli muljetäratav.
Sams ütleski ürtust kommenteerides, et tema ei mäleta, et Toris oleks võistlusel koolisõidus korraga olnud osavõtjaid sedavõrd arvukalt: „Täna olid võistlustules 22 võistluspaari. Ma ei tea, kuidas on lood teistel karikasarjasarja etappidel, kuid tänane osavõtjate arv on vähemalt Tori jaoks kindlasti rekordiline. Varem oli osavõtjaid kümnekonna ringis.“

Sepp lisas omalt poolt, et tema isiklikult tunneb ainult rõõmu selle üle, et noored ei pea paljuks ka osalemist koolisõidus. „Kui ratsasportlane ei tea ratsastamise algtõdesid, siis ei suuda ta ka takistussõidus saavutada häid tulemusi,“ lausus Sepp.

Takistussõidu tulemused on leitavad hobumaailma kalendrist, loodame, et ka koolisõidu omad sinna peagi saabuvad.

Järgmine sarivõistlus takistussõidus toimub 4. juunil Pärna talus, koolisõitjad kohtuvad aga 10. juunil Säreveres.