Algas Tartumaa Noorte Suvekarikas Takistussõidus

Pärna talus peeti läinud laupäeval takistussõiduvõistlus Pärna Suvi, mis oli ühtlasi esimeseks etapiks Tartumaa Noorte Suvekarika sarjas.

Karikasarja klassideks on 60-70 cm (kuni 16-aastased ratsanikud), 90 cm (kuni 23-aastased ratsanikud) ja 110 cm (kuni 26-aastased ratsanikud), mis kõik peeti Pärna talus avatud klassile ning puhtusele ja kiirusele. Lisaks toimus avatud parkuur ümberhüpetele kõrgusel 120 cm, kus muuhulgas oli 6-aastastel hobustel võimalik täita NHTS kvalifikatsiooni.

Pärna Suvele oli kogunenud märkimisväärne hulk sportlasi mitmetest klubidest üle Eesti. Madalaima klassi võitjaks osutus Pärna RSK esindaja Kaisa Solba hobusel Concordia, kes aga vanuse tõttu sellest klassist karikasarja punkte koguda ei saanud. Esikohapunktid võttis teiseks tulnud 10aastane Berit Truuts (Liivimaa) ponil Amanda.

Keskmises klassis osutus õnnetoovaks ratsuks aastaid tagasi Heiki Vatseliga edukaid starte teinud hobune Epicuros, kellega saavutas esikoha ning kogus ka karikasarja arvestuses parimad punktid Laura Köidam (Tartumaa). Samal hobusel võttis kolmanda koha Moona Hint (Tartumaa). Nende vahele platseerus teisele kohale Berit Truutsi õde Brit (LMRK), kes ratsutas ponil Suzuki.

110 cm võit ja esikohapunktid kuulusid Stefani Sabrodinile (Tartumaa) Reesa Pihu hobusel Calderon. Teine koht läks Ann Inger Karile (Viljandimaa) Picachal, kolmas Kristi Kõivule (Tartumaa) Amanceril.

Päeva kõrgeimas parkuuris tegi esikoha väärilise soorituse Kadri Kõiv (Tartumaa), partneriks hobune Portos. Teiseks tulid Gea Kiudorf (Pärna) ja Heera, kolmandaks Kelly Laev ja Free Bay.

Kõik tulemused: http://www.hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=6&y=2012&id=864

Pilte võistlusest (autor Elari Aaboja / Hobunet): http://www.facebook.com/hobunet