Algav nädalavahetus toob arvukalt võistluseid

Lähenev pikk nädalavahetus pakub rikkalikult võistlusrõõmu ja – ärevust meie sportlastele nii kodu- kui välismaal. Mõõtu võtavad takistussõitjad, koolisõitjad ning kestvusratsutajad.

Kui kolmevõistlejad pidasid võistluse juba käesoleva nädala kolmapäeval, siis teiste alade sportlastel seisavad mõõduvõtmised veel ees. Olulisima võistlusena algaval nädalavahetusel saame nimetada Eesti meistrivõistluseid koolisõidus. Parimad seenioritest ja noortest ratsanikest koolisõitjad selgitatakse laupäeval ja pühapäeval Vääna Ratsakeskuses.

Väänaga samadel päevadel võisteldaks Perilas (lisaks veel ka reedel), kus jõuab lõpule Suvine Ponikarikas takistussõidus ning kavas muudki võistlusalad kõrguste vahemikus 90 cm kuni 135 cm. Takistussõitjate traditsiooniline 20. augusti võistlus on Saaremaal toimuv Reinu Kapp, mis ei jää toimumata tänavugi. Samal päeval on võimalik takistusi ületada ERLi kalenderplaani väliselt ka Raplamaal Sõerumäe tallis,päev hiljem, 21. augustil, Läänemaal Metskülas.

Kestvusratsutajadki ei jää võistluseta. Distantsidel 30 – 80 km võisteldakse teist aastat toimuval Soometsa Karikal Pärnumaal.

Rahvusvahelisel tasandil võistlevad meie takistussõitjatest Urmas Raag, Gunnar Klettenberg, Andres Treve, Andres Udeküll, Andrus Kallaste, Triin Bergmann ja Katrin Pill Leedus sealsel MK-etapil.