Algaval nädalavahetusel peetakse Väänas FEI World Dressage Challenge

Algava nädalavahetuse olulisimaks kodumaiseks ratsaspordisündmuseks saame lugeda homme Väänas peetavat FEI World Dressage Challenge võistlust, millel tänavu osaleb arvestatav hulk koolisõitjaid.

FEI World Dressage Challenge võistlust peetakse sarnastel võistlustingimustel paljudes maailma riikides. Challenge ideeks on põhiliselt pakkuda sportlastele, kes ei ole veel jõudnud rahvusvahelisele tasemele, kodumaal võimalust tunnetada rahvusvahelise võistluse õhkkonda. Dressage Challenge on jagatud erinevateks regioonideks, kust nii parim võistkond kui ka individiuaalvõistlejad saavad soovi korral võimaluse osaleda üleilmses finaalis. Eesti koolisõitjad on muide mitmel korral tulnud regiooni võitjateks.

Nagu tavaks, hindavad Challenge skeeme väliskohtunikud, kes on kogu regiooni kohta samad. Väänas asuvad meie koolisõitjaid hindama Larisa Velika Ukrainast ja Eugenio Rovida Itaaliast. Pühapäeval viivad samad kohtunikud 14-le edukaimale paarile läbi kliiniku. Paarid järjestatakse välja sõidetud protsendi alusel, kusjuures ei tehta vahet, millises võistlusklassis paar osales.

Lisaks koolisõidule saavad eeloleval nädalavahetusel Eestis mõõtu võtta ka takistussõitjad. Täna on teatavasti Ruilas toimumas treeningvõistlus Peter Geerink Sporthorses auhindadele, homme võisteldakse C. R. Jakobsoni sünnitalus Kurgjal Vändra Karikale. Kurgjal on kavas sõidu kõrgustel 80 – 120 cm. Lisaks toimuvad laupäeval Tallinna RSK karikasarja “Laste Ringi” II etapp ja Karikasari Tori Hobune 2013 ja Eesti Hobune 2013 III etapp.