Ali Al Mohairi: toetan kestvusratsutamist, sest armastan hobuseid väga

18.-20. mail toimub Haanjamaal taas kestvusratsutamisvõistlus. Kurgjärvel on kestvusratsutamise täiskasvanute meistrivõistlusi peetud juba seitse aastat, kolmel viimasel neist on see võistlus kuulunud FEI kalenderplaani ning ürituse suursponsoriks olnud Ali Mohammed Al Mohairi Araabia Ühendemiraatidest.

Miks Eestis korraldatavat võistlust toetada ning millised on üldse mõtted kestvusratsutamisest, rääkisime temaga mullu, mil ta esimest korda ka ise Haanjamaa üritust oma silmaga kaeda sai.

Eelmisel korral ei õnnestunud teil Kurgjärvele tulla, seekord nägite kogu üritust oma silmaga. Kuidas oma sponsoreeritud võistlusega rahule jäite?

Jäin väga rahule. Heigo ja teised korraldajad on suurepärased, väga abivalmid. Küsisin ka oma tüdrukutelt (Ali 3 võistlusest osa võtnud õpilast Arrabia Ühendemiraatidest – toim.) ja nad olid väga rahul. Rada oli hästi märgitud, kordagi ei tekkinud neil probleemi, et on äkki

eksinud. See oli nende esimene võistlus väljaspool kodumaad ja nende rahulolu näitab, et korraldajad teavad, mida nad teevad, on professionaalsed. Meie tüdrukud said siit korraliku kogemuse, rajad pole sugugi kerged.

Mulle meeldis ka väga kasutusel olnud moodne ajavõtusüsteem, see teeb kõik õiglaseks ja ei tekita küsimusi. Soovin selle mehe, kes seda süsteemi haldab (peakorrapidaja Harald Grinschgl Austriast – toim.), ka oma kodumaale võistlustele appi kutsuda.

Samuti on suurepärane, et väga palju lõpetas, ei pidanud katkestama. Seegi näitab võistluse ja võistlejate head taset. 100% ei ole kunagi võimalik, aga oleme sellele lähedal.

Eestlasi huvitab kindlasti kõige rohkem, miks te seda teete. Miks toetate üht niiöelda tundmatut väikeriiki, et nad saaksid siin võistluse korraldada?

Aus vastus on see, et ma armastan kestvusratsutamist, armastan hobuseid. Ma soovin, et see sport areneks kõikjal, mitte ainult minu kodumaal. Ma näen siin täitsa palju inimesi, kes armastavad hobuseid ja tahavad võistelda, kuid neil puuduvad selleks võimalused. Kui ma saan natukenegi toetada toredat sporti ja ma tunnen vastutasuks, et minu panust hinnatakse ning et olen siin teretulnud, siis ma tahan seda uuesti teha. See tekitab minus mitutmoodi hea tunde.

Kas tunnete, et olete juba eesmärgi saavutanud?

Kindlasti olen andnud vajaliku panuse, kuid saab teha palju rohkem. See võistlus peaks kindlasti jõudma 160 km distantsideni ning võistlejaid olema enam. Kuid tasapisi me sinna ka jõuame.

Seega on kavas edasi Haanjamaa võistlust toetada?

Praguse seisuga kindlasti.

Mida arvate hobustest, kas ainult araabia hobune on selleks spordialaks õige?

Ma ei arva päris nii. Pigem on olemas staarhobused, keskmised hobused ja mingi spordiala jaoks andetud või niiöelda kehvad hobused. Usun, et ka teistest tõugusest leiab täiesti vabalt neid nn. staarhobuseid kestvuse jaoks.

Kuidas võiks muuta kestvusratsutamise võistlusi populaarsemaks?

Kindlasti tuleb osalejaid kutsuda igalt poolt, nii palju kui võimalik. Isiklikult kutsuda. Ning kui nad tulevad, siis teha nende olemine rõõmsaks ja anda selgelt mõista, et nad on siia väga oodatud. See käib nii publiku kui osalejate kohta. Siis hakkab levima hea reklaam inimeselt inimesele.

Tänaseks ei ole veel kindel, kas Ali käesolevale võistlusele ise jõuab, kuid sponsoreerimislubadusest on ta igal juhul kinni pidanud. Kahjuks ei ole ilmselt eeloleval laupäeval stardis Araabia Ühendemiraatide esindajaid, samas võistlejaid kokku on rohkem kui mullu.

Kes veel kahtleb, kas tulla kaema või mitte, võib soojenduseks lugeda eelmise aasta kokkuvõtet, mis peaks natuke isu peale ajama küll 🙂 http://hobumaailm.ee/index.php?page=4&sub=24&id=146