Altenfeldeni MK-sõidu võitis Dobrovitz, Roosileht pühapäeval ei startinud

Altenfeldeni rahvusvaheline rakendispordivõistlus lõppes Eestile veidi nukra tooniga, kui Pille-Riin Roosileht poni väikese vigastuse tõttu täpsussõidus osalemisest loobus, kuid üldine foon jääb sellele vaatamata positiivne. Neljarakendite MK-kvalifikatsiooni võitis tugev ungarlane Joszef Dobrovitz.

Pühapäeva hommikul selgus, et Pille-Riin Roosileht, kes asus enne otsustavat ala ponide CAI3* võistluses kolmandal positsioonil, loobub täpsussõidu stardist, kuna poni üks tagumistest jalgadest oli veidi paistes. "Kuigi olukord ei tundunud liialt kriitiline, konsulteerisin poni omaniku ja enda treeneriga ning otsustasime edspidiste riskide vältimiseks stardist loobuda," mainis Roosileht Hobumaailmale. Kuna Pille-Riini ja Topperi tänavuseks peaeesmärgiks on osalemine septembri avanädalal Hollandis toimuval MM-l, oli antud otsus igati mõistlik. Võistlejal on MM-i kvalifikatsioon juba täidetud ning lisaks oli eelnevatel päevadel Topper näidanud end positiivsest küljest – Eesti rakendispordi ajalugu tehti CAI3* koolisõidu võitmisega, olulist edasiminekut oli näha maratoni kiirustes. Kokkuvõttes jäi noor rakendisportlane oma Altenfeldeni sooritusega rahule.

Pille-Riin Roosileht võistleb rahvusvahelisel tasandil jällegi juba eeloleval nädalavahetusel, kui starditakse seitsmeaastase KWPN täkuga Donald CAI2* tasemel Horvaatias Pleternicas. Donaldi kohta ütles Pille-Riin Hobumaailmale järgmist: "Donald on viimastel aastatel käinud küll aeg-ajalt vankri ees, kuidpõhiliselt olen temaga sõitnud ratsa ja keskendunud rohkem koolisõidule. Eelmise aasta lõpus tuli idee, et prooviks, kui hästi tal rakendis läheks ning selle aasta jaanuaris saigi ta saadetud Hollandisse koos poni Topperiga treeningusse. Üsna varsti oli selge, et ka akendisport sobib talle. Ta on ilus, väga hea liikumisega hobune, kellelt on raske pilku pöörata. Sellele saime tõestust, kui läksime temaga esimesele võistlusele. " Roosileht ja Donald startisid 5. juunil Undaris Vecsesis, kus nende koolisõit hinnati noorhobuste testis suisa 8.56 punkti vääriliseks. Kuna koonustestis tuli maha üks pall, jäi lõplikuks tulemuseks 8.26, mis aga tähendab kvalifikatsiooni noorhobuste MM-le.

Sellegi hobusega on Roosilehel tänavu tõsised plaanid, soovitakse osaleda 24.-27. septembrini Ungaris Mezöhegyes toimuvatel noorhobuste maailmameistrivõistlustel. Eeloleva nädalavahetuse eesmärgiks on saada CAI2* tsemel koolisõidutulemus alla 65 karistuspunkti ja saavutada tulemus kõigilt kolmelt alalt.

Mainigem lõpetuseks ära ka Altenfeldeni põhisõidu parimad. CAI3*-WQ parimaks osutus aastaid maailma tippseltskonda kuulunud ungarlane Joszef Dobrovitz tulemusega 163.90. Teisel koal lõpetas võitja poeg, kes samuti kannab Joszefi nime, seda tulemusega 173.41. Kolmas koht kuulus Altenfeldenis sakslasele Ludwig Weinmayr`le. Neljandaks platseerus kooli- ja täpsussõidu võitnud, kuid maratonis teistele alla jäänud, tšehh Jiri Jun. Nesvacil. Altenfeldeni võistluse tulemused leiate aadressilt http://www.reitverein-altenfelden.at/index.php?id=68