Ameerika Ühendriigid võitsid möödunud nädalavahetusel Rahvuste Karika Hicksteadis ja Gijonis

Möödunud nädalavahetusel peeti Euroopas kaks Furusiyya FEI Nations Cup etappi, kus Suurbritannias Hicksteadis võistlesid omavahel esimese, Hispaanias Gijonis võtsid mõõtu teise divisjoni koondised. Mõlemad võidud võtsid ookeanitagused naabrid Ühendriikidest.

Möödunud nädalavahetus oli üliedukas Ameerika Ühendriikide takistussõitjatele, keda on Euroopasse kogunenud arveststav hulk. Jänkid panid koondise välja nii CSIO5* võistlusele Gijonis kui sama taseme võistlusele Hicksteadis ning võtsid mõlemas kohas võidud. Ühendriigid on oma liigast juba pääsu Barcelonas toimuvasse finaali taganud, eurooplased alles jagasid punkte. Hicksteadis oli ühendriiklaste kogusummaks neli karistuspunkti, võrdselt kaheksaga jagasid teist kohta Saksamaa ja Madalmaad. Võitjaid esindasid McLain Ward ja Rothchild, Reed Kessler ja Cylano, Margie Goldstein-Engle ja Royce ning Beezie Madden ja Cortes C. Hicksteadi etapi järgselt on kaksikjuhtimine 345 punktiga Madalmaadel ja Prantsusmaal, kolmas on 295 punktiga Belgia. Hetkel on esimeses divisjonis kaks väljajääjat Suurbritannia ja Ukraina. Täna selgub lõplik tõde Dublinis peetaval esimese divisjoni viimasel etapil.

Teise divisjoni võistlusel Gijonis kogusid jänkid kaheksa punkti. Seal võidu toonud koondisesse kuulusid Ashley Bond ja Chela LS, Catherine Pasmore ja Bonanza van Paemel, Quentin Judge ja HH Copin van de Broy ning Georgina Bloomberg ja Juvina, kes läbisid muide mõlemad voorud vigadeta. Kogutud 13 punkti andis teise koha Šveitsile, kolmandana lõpetasid 15 karistuspunktiga britid. Teist divisjoni juhib Norra 345 punktiga, teisel positsioonil, mille saavutanud rahvus pääseb samuti finaali, on hetkel Itaalia 270 punktiga. Teine divisjon jagab täna punkte Slovakkia pealinnas Bratislavas.

Tähelepanuväärne on fakt, et Ühendriikide koondised on väljas ka sel nädalavahetusel mõlemal peetaval Furusiyya etapil. Näis, kas ajalugu kordub.