Ameeriklastele Dublinis kolmas Furusiyya võit järjest, Bratislavas parimad sakslased

Möödunud nädalavahetusel peeti Euroopas kaks Furusiyya FEI Nations Cup etappi, kui Dublinis jagasid punkte esimese ja Bratislavas teise divisjoni koondised. Kolmanda etapivõidu järjest võtsid Dublinis jänkid, Slovakkias olid parimad sakslased.

Euroopasse saabunud Ühendriikide takistussõitjad on hoos ning võitsid Dublinis juba kolmanda Furusiyya FEI Nationas Cup etapi kahe nädala jooksul. Jänkid, keda Dublinis esindasid Beezie Madden ja Simon, Katie Dinan ja Nougat du Valet, Jessica Springsteen ja Vindicat W ning Charlie Jayne ja Chill RZ, lõpetasid kaks vooru nelja karistuspunktiga. Teise koha pälvinud britid lõpetasid kaheksa ning kolmandat kohta jaganud Ukraina, Prantsusmaa ja Rootsi kuueteistkümne karistuspunktiga. Esimese divisjoni etapid on sellega lõppenud ning Ukraina koondis, mis sel aastal lõpetas viimasel kümnendal kohal, kukub tulevaks aastaks teise divisjoni. Barcelonas toimuvasse finaali tagasid pääsu Prantsusmaa, Madalmaad, Saksamaa, Belgia, Rootsi, Suurbritannia ja Hispaania.

Teise divisjoni etapp toimus Slovakkia pealinnas Bratislavas, kus etapivõit kuulus sarja punkte mitte kogunud sakslastele. Esikoha tagas neli karistuspunkti. Kaheksaga lõpetas Bratislavas Šveitsi esindus, 11 karistuspunktiga saavutas kolmanda koha Kanada. Teises divisjonis on jäänud pidada veel Itaalias Arezzos peetav San Marino Rahvuste Karikas. Enne viimast etappi on kahel esimesel kohal, mis tagavad pääsu finaali, Norra ja Itaalia.