Amsterdami koolisõidu MK-etapi võitsid mõnevõrra ootamatult Isabell Werth ja Weihegold

Eile keskpäeval peeti Madalmaade pealinnas Amsterdamis Lääne-Euroopa koolisõiduliiga etapp, mille võitis vaatamata kohalike kuulsuste edule päev varem toimubud Grand Prix programmis sakslanna Isabell Werth hobusega Weihegold.

Kui sageli kulgeb koolisõidu MK-etapp selliselt, et kes on ees Grand Prix`s, on ees ka vabakavas, kuid Amsterdamis läks seekord teisiti. Võitjateks krooniti oma esimest ühist rahvusvahelist Küri sõitnud Isabell Werth ja Weihegold, seda skooriga 83.450%. Werth on iseenesest väga kogenud ja tituleeritud sportlane, kelle kollektsioonis on kuus olümpiakulda ning kes on kahel korral võitnud Maailma Karika, kuid 11aastane Weihegold on seevastu oma suurema karjääri alguses. "Minu võit oli üllatus, kuna Amsterdami õhustikus on Küri sõita väga raske, lisaks oli osalevate sportlaste nimekiri aukartust äratav. Meie stardipositsioon ei olnud üldsegi parim (toim. starditi kuuendana 15 paari hulgas), mistõttu ma võitu ei oodanud, kuid testi lõppedes olin sooritusega igati rahul, " mainis Werth hilisemal pressikonverentsil. Seni oli muide 11aastase märaga sõitnud Saksamaa koolisõidukoondise abitreener Beatrice Bochwald, kuid nagu Werth nimetas, oligi üleminek temale plaanitud hetkel, mil hobusel on rahvusvaheliseks karjääriks piisavalt kogemusi. Weihegold on ühtlasi valitud Saksamaa tänavusse olümpiakoondisesse.

Amsterdamis viibinud Saksamaa publiku rõõm on suur, sest teinegi koht kuulus just selle riigi sportlasele. Tulemusega 83.350% lõpetasid teisena Jessica von Bredow-Werndl ja Unee BB. Kolmas koht kuulus hollandlasele Diedrik van Silfhoutile hobusega Arlando N.O.P. (tulemus 82.750%). Neljanda tulemuse sõitis muide välja valitsev Euroopa ja Maailmameister, samuti MK tiitlikaitsja Charlotte Dujardin, seda hobusega Uthopia, kellega saavutati tulemus 82.375%.

Hea päev ei olnud aga kohalikel superstaaridel. Kui päev varem peetud Grand Prix programmis võtsid hollandlased Edward Gali juhtimisel kolmiksvõidu, siis otsustavas programmis oli nende parimana GP teisena lõpetanud van Silfhout kolmas. Gal ja Glock`s Voice pidid tulemusega 82.100% leppima kuuenda kohaga, Gali elukaaslene Hans Peter Minderhoud ja Glock`s Flirt lõpetasid 82.250% juures viiendal kohal.

Enne kahte viimast etappi, mis toimuvad 21. veebrauaril Saksamaal Neumünsteris ja 12. märtsil Madalmaades s`Hertogenboschis, juhib Lääne liigat 65 punktiga rootslane Patrik Kittel, kellest punktiga jääb maha Amsterdamis teisena lõpetanud von Bredow-Werndl. Kolmas on 61 punktiga hans Peter Minderhoud.

Amsterdamis võistlevad lisaks koolisõitjatele ka takistussõitjad. CSI4* tasemega võistluse eilseks põhiparkuuriks oli ümberhüpetele peetud 150cm kõrgune parkuur, mille võitis Ukrainat esindav Cassio Rivetti hobusega Chataga. Teisele kohele platseerus hollandlane Michael Greeve hobusega Eurohill`s Africa, kolmas oli Belgia sõitja Zoe Conter hobusega Soori de L`hallali.

Amsterdami võistluse tulemused leiate aadressilt http://results.scgvisual.com/2016/amsterdam/