Amsterdami MK etapil võidutses võimsalt taas Adelinde Parzivalil

Äsja lõppes Amsterdamis koolisõidu järjekordne Maailmakarika etapp, milles nii GP kui vabakava võitis võimsalt maailma hetke esinumber Adelinde Cornelissen 15aastasel Jerich Parzivalil.

Esikolmik jäi ka tänasel võistluspäeval sarnaseks eilse GP-ga. Mõlemal päeval tõestas Euroopa meister ja mulluse Maailmakarika omanik Cornelissen oma tiitli väärilisust, saades Parzivalil GP eest tulemuseks 80,936% ja küri eest 87,050%. Sportlase sõnul on hobune järjest paremasse vormi jõudmas ning Londoni OM-il lubas ta näidata veelgi paremat taset. Paarile pole pärast Totilase müüki Saksamaale võrdseid vastaseid leidunud, kuid väärilist konkurentsi on enim suutnud pakkuda Carl Hester Uthopial, kes käesolevast etapist aga osa ei võtnud. Nüüd aga, mil Uthopia müügikuuldused on ümber lükatud, on konkurente eeldatavasti varsti jälle võimalik koos võistlemas näha.

Helen Langehanenbergi Damon Hill näitas mõlemal päeval suurepärast vormi ning arengut võrreldes EM-iga, kus saavutati kõrge 8. koht. Paar kogus sammu eest GP-s hindeks 10, mis oli neile esmakordne sellisel tasemel. Kaks teist kohta oli reaalne maksimum, mida võistluselt võtta andis ning ratsanik ei hoidnud oma rõõmu tagasi.

Helen Langehanenberg ja Damon Hill NRW. Foto: Külli Tedre

Kolmanda positsiooni hõivas mõlemas programmis vanameister Isabell Werth hobusel El Santo, kel tuli rinda pista Edward Gali ja Sisther de Jeu’ga. Viimased lõpetasid nii eile kui täna siiski neljandana. Isabell nentis, et on El Santoga kõvasti tööd teinud just passaaži osas, kuid ei ole veel saavutanud soovitud vormi.

uudise koostamisel on kasutatud informatsiooni koduleheltwww.eurodressage.com