Amsterdami MK-etapivõit läks veenvalt Dujardinile ja Valegrole

Eile keskpäeval Amsterdamis peetud Lääne-Euroopa koolisõiduliiga kuuenda etapi võitsid veenvalt maailma esinumbrid Charlotte Dujardin ja Valegro, jäädes vaid 0.4 protsendipunkti maha oma Londonis püstitatud Kür`i maailmarekordist.

Vaatamata asjaolule, et Charlotte oli vaid kolm päeva tagasi naasnud Uus-Meremaalt, kus viis läbi mitu Meistriklassi koolitust, ja reisiväsimus oli alles kontides, suutis maailma esipaar järjekordselt tõestada oma paremust tulemusega 93.900. Laupäevane Küri esikolmik ühtus Amsterdamis täielikult reedese Grand Prix paremikuga – teisena lõpetas hollandlanna Danielle Heijkoop hobusega Siro N.O.P. ja kolmandana sakslanna Jessica von Bredow-Werndl hobusega Unee Bb. Teise ja kolmanda koha tulemused hinnati vastavalt 82.375 ja 80.900 vääriliseks.

Nagu alati, jagus ka seekord Dujardinil hulgaliselt kiidusõnu oma treeneri Carl Hesteri aadressil. Carl hoidis Valegrot, keda nad hellitavalt Blueberry`ks (tõlkes mustikas) kutsuvad, Charlotte Uus-Meremaa reisi vältel supervormis. Dujardin ei jäänud isiklikult oma Grand Prix tulemusega rahule, kuigi võitis enam kui 7 punktise eduga. Siiski jäi skoor paari parimatele tulemustele alla, ratsanik viitas enda reisiväsimusele. Küris õnnestus kõik juba paremini. Kuna Valegro ei olevat Dujardini sõnul hobune, kes kogu aeg võistlemist vajab, on nende järgmiseks stardiks aprillikuine Reem Acra koolisõidu MK-finaal Las Vegases, kuha nad lähevad tiitlikaitsjatena.

Lääne-Euroopa liigas on jäänud veel kolm etappi, millest järgmine Saksamaal Neumünsteris 15. veebruaril, seejärel 28. veebruaril Rootsis Göteborgis ning viimane etapp 14. märtsil Madalmaades s`Hertogenboschis. Kuna tiitlikaitsja etappidelt punkte ei kogu, olles automaatselt kvalifitseerunud, juhib hetkel liigat sakslanna Bredow-Werndl 71 punktiga, teisena järgneb 60 punkti kogunud Heijkoop ja kolmandana 54 punktiga sakslanna Fabienne Lutkemeier.

Takistussõitjate CSI4* eile õhtuse põhisõidu, 150cm ümberhüpetele, võit läks valitsevale Euroopa Meistrile Roger Yves Bost`le, kes tegi parima tulemuse hobusega Quod`Coeur de la Loge. Sama paar on tänavusel hooajal võitnud Lyonis MK-etapi ja Bost on intervjuudes nimetanud teda oma hetke parimaks hobuseks. Teine koht läks Egiptuse sõitjale Abdel Saidile hobusega Dakota, kolmas Ukrainat esindavale sakslannale Katarina Offelile hobusega Quebracho Semilly. Täna on takistussõitjatel kavas Grand Prix kõrgusel 160cm.

Amsterdami võistluse tulemused leiate aadressilt http://results.scgvisual.com/2015/amsterdam/