Andres Udeküll ja Henrietta võitsid Läti sisemeistrivõistluste esimese etapi

Kui Eestis on sisemeistrivõistlused jäänud ajalukku, siis Lätis peetakse neid senimaani. Laupäeval Kleistu ratsakeskuses peetud tänavuste Läti sisemeistrivõistluste (ametlikult talviste meistrivõistluste) esimese etapi võitis külalisvõistlejana osalenud Andres Udeküll hobusega Henrietta.

Läti talvised meistrivõistlused peetakse karikasarjadele tüüpiliselt etappidena, kust kogutakse punkte. Põhiklassi kõrguseks on 130 cm ning parimad selgitatakse ümberhüpetel. Esimesel etapil pääsesid ümberhüpetele nii Eesti kui Läti kehtiv meisterpaar – Andres Udeküll ja Henrietta ning Girts Bricis ja Emilie Jolie. Selles duellis jäi seekord peale Udeküll, kes edestas Bricist ja Emilied ligi kahe sekundiga. Bricis oli oma teisel hobusel, Egano van Kadal kiirem, kuid Udeküll ja Henrietta jäid seekord siiski püüdmatuks. Bricisele kuulusid sõidu arvestuses teine ja kolmas koht ning meistrivõistluste arvestuses loomulikult etapivõidu punktid. Ümberhüpetele pääsesid lisaks nimetatutele neljandana lõpetanud Linda Ansule ja Lemons ning Einars Cesnieks ja Alders.

Udeküll saavutas Riias veel teisegi auhinnalise koha, kui oli kuueaastasel täkul Zappa neljas kõrgusel 120 cm. Riia võistluse tulemused leiate huvi korral aadressilt www.leflatvia.lv/web/?id=413985