Andres Udeküll ja Paul Argus naasesid Ypäjält võitudega

Tänavu on tavaliseks muutunud, et Soomes Ypäjäl korraldatavatel võistlustel osalevad mitmed Eesti takistussõitjad. Erandiks ei olnud ka möödunud nädalavahetus, mil Ypäjäl osalesid Andres Udeküll, Paul Argus ja Renek Rosenberg, kes kõik ka auhinnalistele kohtadele jõudsid.

Paul Arguse (Tondi) peaeesmärgiks oli püüda võitu Soome rahvuslikus karikasarjas, mille finaali ta oli kvalifitseerunud. Võitjale muide oli auhinnaks Voliswageni väikeauto. Pühapäeval toimunud 150 cm kõrguste takistustega parkuuris oli Argusel ja Uppercutil kõik hästi kuni viimase takistuseni, mille ees tehti tõrge. Kogunenud kuus karistuspunkti jätsid meie võistluspaari kokkuvõttes neljandaks ehk esimesena auhinnalt välja. Sarja finaali võitis Janna Huhtanen (Hattel Riders) hobusel Wallstreet, kelle tulemuseks oli üks karistuspunkt ületatud normiaja eest.

Oluliselt paremini läks meie takistussõitjatel madalamates sõitudes. Enim auhinnalisi kohti kogus Andres Udeküll (KRT), kes hobusega Calcyl võitis pühapäeval nii kõrgustel 120, kui 130 cm, kusjuures 120 cm sõidus oli veel kolmas hobusega Sir Sirius ja neljas hobusega Henrietta. Lisaks Udeküllile ja Calcylile veel teine koht laupäevases 120 cm sõidus ja Henriettaga neljas koht sama päeva 130 cm sõidus. Paul Argus ja Stacanrda võitsid laupäeval kõrgusel 120 cm, Renek Rosenberg ja Gamin D olid kolmandad pühapäevases 130-s.

Ypäjä võistluse tulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/sv/competitions/5722 .