Andres Udeküll stardib reedel esimese eestlasena Jaapanis

Algaval nädalavahetusel võistleb Andres Udeküll esimese Eesti takistussõitjana Jaapanis Kakegawas toimuval rahvusvahelisel võistlusel. Võistluse tasemeks on CSI3*, Udeküll osaleb kohalikul hobusel.

Jaapanis peetavatel rahvusvahelistel võistlustel on kombeks, et teistest riikidest saabunud sportlastele renditakse kohalikud hobused. Sarnaselt teistega osaleb rendihobusel ka Udeküll.

Teisipäeval ja kolmapäeval kohaliku ruunaga treningutel osalenud Udeküll pidas hobuse taset heaks. Kui alguses tundus hobune veidi laisana, siis treeningute käigus leiti üles õige "nupp" ning selliselt enam öelda ei saa. Treeningus ületati kuni 150 cm kõrguseid takistusi, jõudu tundus hobusel olevat piisavalt. Neljapäeval (Eesti aja järgi kell 2.30) on kavas nõndanimetatud warm-up (soojendus-) sõit, kus hobusele saab näidata võistlusväljakut ja teha viimased treeninghüpped enne reedest starti.

Võistlusväljak. Foto: Hillar Talts

Lisaks Udeküllile osalevad Kakegawa võistlusel Euroopast legendaarne britt John Whitaker, sakslased David Will ja Felix Hassmann, Henk van de Pol ja Jeroen Dubbeldam Madalmaadest ning Malin Parmler Rootsist. Väliskülalistest saame veel ära mainida ameeriklanna Susan Hutchinsoni ja lõunakorealase Jung-Hyun Joo. Whitaker ei ole tegelikult veel kohale jõudnudki, kuna Londonis oli selline lumetorm, et tema lend tühistati. Kui lumi taandub, jõuab britt kohale homse lennuga.

Hobumaailm püüab teid sündmustega kursis hoida, kui tehnilised viperused seda ei takista.