Andrew Nicholson kindlustas edu HSBC sarjas võites Luhmühleni etapi

Möödunud nädalavahetusel olid jällegi võistlustules maailma tippkolmevõistlejad, kelle eliitsari HSBC FEI Classics jätkus viienda etapida tuntud Saksamaa kolmevõistluskeskuses Luhmühlenis. Oma järjekordse etapivõidu võttis maailma esinumber uusmeremaalane Andrew Nicholson, seekord hobusega Mr. Cruise Control.

51-aastasele Nicholsonile oli võit Luhmühleni CCI4* võistlusel kogu pika karjääri jooksul alles kuues selle taseme esikoht, kusjuures neli võitu neist on saavutanud vanameister viimase aasta jooksul. Seegi võit ei tulnud kergelt. Pärast krossi oli Nicholsoni ja Mr. Cruise Controli edu briti Zara Philipsi ja High Kingtomi ees vaid 1.7 miinuspunkti ning kõik pidi otsustama takistussõit. Philips pani Nicholsoni suure surve alla, kui läbis pühapäevase parkuuri vigadeta. Viimasena startinud Nicholsonil pidasid aga närvid vastu, ta kordas Philipsi tulemust ning võttis võidu. "Tal on liiga raudsed närvid, " naljatas Philips pärast võistluse lõppu, "jumalale täna, et ta Euroopakatel ei saa startida." (toim. Nicholson esindab Uus-Meremaad).

Kolmanda ja neljanda koha võttis Saksamaal mitmekordne HSBC sarja võitja britt William Fox-Pitt vastavalt hobustega Neuf des Coeurs ja Lionheart. Lisaks esikohale võttis Nicholson ka kuuenda koha, seda hobusega Rathmoyle King. Pärast viite etappi on sarja kindel liider Nicholson 55 punktiga (esikoht 15 punkti). Teiseks tõusis Fox-Pitt, kellel punkte 36, kolmandana jätkab Nicholsoni noor kaasmaalane Jonathan Paget 27 punktiga. HSBC FEI Classics sarjas on jäänud veel viimane etapp, mis saab toimuma 5.-8. septembrini Suurbritannias Burghley`s.

Luhmühleni võistluse kohta leiate täiendavat infot aadressil http://www.luhmuehlen.de/ .