Andrew Nicholson pälvis teistkordselt maailma parima kolmevõistleja preemia

Uus-Meremaa kolmevõistleja Andrew Nicholson pälvis teistkordselt HSBC poolt 2011. aastal ellu kutsutud aasta parima sportlase auhinna, milleks on 50 000 dollarit.

Kopsakas rahasumma antakse kolmevõistlejale, kes hooaja lõpus juhib HSBC edetabelit, mida Nicholson on suutnud kaks aastat järjest. Võimalik aga, et praegune preemia jääbki viimaseks, kuna HSBC, kes on alates 2008. aastast olnud FEI kolmevõistluse maailma edetabeli ja paljude suurte võistluste nimisponsor, leping lõpeb FEIga 2013. aasta lõpus.

Kui esimesel ehk 2011. aastal võttis auhinna Mary King, siis Nicholson pälvis aasta sportlase preemia lisaks tänavusele ka mullu, kui suutis säilitada edetabeli esikoha Londoni OM-i järel, kus Uus-Meremaa kolmevõistlejad teenisid võistkondliku pronksmedali. Tänavune aasta oli Nicholsonile aga veelgi parem, tervelt 19 kuud püsis 52-aastane sportlane segamatult edetabeli juhtpositsioonil.

Uus-Meremaalt pärit Anrew Nicholson, kes baseerub juba 1980ndast aastast Suurbritannias, lõpetas lisaks selle hooaja 15ndat korda briti edetabeli liidrina. Tema hobune Nereo krooniti ühtlasi möödunud kuul Maailma Sporthobuste Aretusühingu (World Breeding Federation for Sport Horses) poolt aasta parimaks kolmevõistlushobuseks.

„See on suur au ja ei saaks olla rohkem eriline kui ta on,“ lausus Andrew Nicholson möödunud nädalal London International Horse Show’l hõbedast auhinnataldrikut vastu võttes. „Olen väga tänulik HSBC-le, kes on tohutult aidanud kaasa tippkolmevõistluse arengule kogu maailmas. Tänu edetabelipunktide suurele tähtsusele on kõik võistlused juba aasta algusest peale oluliselt võitluslikumad kui kunagi varem. Tänu minu hobustele Nereo, Mr Cruise Control, Avebury, Calico Joe ja Quimbo ning loomulikult tiimile kodus, õnnestus meil see võit taas. Nüüd keskendume juba uuele hooajale, eelkõige WEGile ja muidugi juba ka Rioks ettevalmistustele.“