Anky van Grunsven otsustas jälle reiningu kasuks

Üheksakordne olümpiavõitja Anky van Grunsven keskendus Londoni mängude tõttu küll mõneks ajaks intensiivselt koolisõidule, kuid jätkab nüüd taas oma teise hobi – reiningu – harrastamist.

Eelmisel nädalavahetusel võistles Anky nimetatud spordialal Hollandis kaks korda, tehes parema soorituse pühapäeval hobusel Whizashiningwalla BB. "Jäin oma sõiduga väga rahule, kuna minu tulemus 70,5 jäi väga napilt alla mõnele ratsanikule, kes ületasid 71 puntki piiri. Kuskil testi keskel oli mul korraks probleeme ratsmetega, kuid lahendasin selle kiirelt, ilma et seda oleks märgatud. Nüüd on minu eesmärgiks mõned punktid suurem skoor saada ning selles aitab mind minu treener Rieky Young," kommenteeris Anky.

Reiningu spordiala eesmärgiks on demonstreerida nn. rantšo-hobuste (nt quarterhorse, eesti k. Vahel tõlgitud kui veerandmiilihobune) oskusi ja võimekust piiratud alal. Programm koosneb 7-8 erinevast manöövrist, mille hulgas väiksed voldid aeglases tempos, suured voldid kiires tempos, tagasipöörded, 360-kraadised pöörded kohapeal, ootamine, jalavahetused ja äkkpeatused, mis on lääneratsutamise vaieldamatuks sümboliks. Lisapunkte peale soorituste endi annavad hobuse üldine hoiak ja suhtumine, füüsiline vorm, kiirus, allumisvõime ja paindlikkus. Ratsanik peab seejuures ratsmeid hoidma lõdvalt ning ühe käega. Ehkki publikule tundub nagu hobune oleks ülimalt lõdvestunud, peab ta olema äärmiselt tähelepanelik ning täitma korraldusi viivitamatult.