Anna Gromzina säilitas liiga liidrikoha, Klettenberg endiselt teine

Pühapäeval lõppes Tallinna MK-etapp Gunnar Klettenbergi võiduga, mis kogutud punktidega tõi ta liider Anna Gromzinale väga lähedale, kuid jättis siiski teisele positsioonile.

Klettenberg, kes on tänavu nüüdseks võitnud kaks MK-etappi ja olnud ühel korral teine, on kogunud 85 punkti, mis annab Kesk-Euroopa liiga põhjaregioonis teise koha. Kaks punkti on rohkem kogunud samuti kaks etappi võitnud venelanna Anna Gromzina, kes Tallinnas kogus üheksanda koha punktid. Kolmandaks tõusis uuesti vahepeal viiendaks langenud leedukas Benas Gutkauskas, kellel punkte 62, neljas on pärast Tallinnat lätlane Kristaps Neretnieks 59 punktiga.

Esikümnes rohkem eestlasi hetkel ei ole, selle lähistel on Rein Pill. Reeglite kohaselt pääseb liiga finaali nii põhja- kui lõunaregioonist kümme paremat. Samas näitab reaalsus, et lõunas palju huvilisi ei ole ning selle tulemusena pääseb finaali tegelikult rohkem põhja regiooni sportlasi. Täna on ainuke arvestatava punktisummaga lõuna sportlane türklane Omer Karaevli, kelle punktisummaks 64. Lõuna liigas annab hetkel teise koha vaid 28 punkti, mille on kogunud ungarlane Laszlo Toth.

Finaali pääsevad sportlased selgitatakse kümne parema etapi punktide alusel. Finaali võetakse kaasa viie parema etapi punktid, millele lisanduvad kolme finaali osavõistluse punktid. Kokkuvõttes pääseb selgi hooajal MK suurde finaali, mis toimub seekord Göteborgis, meie liigast kolm paremat. Neist ühe loobumisel on võimalus ka neljandal, kuid mitte tagumistel sportlastel. Põhja regioonis on toimumata veel Leszno ja Poznani MK-etapid (mõlemad Poolas), lõuna regioonis Celje (Sloveenia) ja Budapesti (Ungari) etapid.