Anna Gromzina suurendas edumaad, Klettenberg endiselt teine

Varssavis toimuva Kesk-Euroopa takistussõiduliiga finaali esimene osavõistlus suurendas Anna Gromzina edumaad konkurentide ees. Täna punktideta jäänud Gunnar Klettenberg püsib endiselt teisena.

Tänase esimese võistluspäeva põhialaks oli MK arvestusse läinud Tabel C põhimõttel parkuur kõrgusel 145 cm. Punkte jagati esimesele 10, teisele 9, kolmandale 8 ja kümnendale 1. Rada osutus kollektiivile üsnagi raskeks, sest vigu suutis vältida 54st paarist vaid seitse. Kahjuks ei kuulunud nende hulka Eesti ratsasportlased. Võistluse võitis taanlane Martin Dinesen Neergaard hobusel Zilagro, kuid meie liiga võidupunktid korjas teisena lõpetanud poolakas Jaroslaw Skezyczynski hobusel Zazou. Skerzyczynski, kelle suhtes andsime juba eelnevas andsime „tormihoiatuse“ tõusis kogutud 10 punktiga liiga arvestuses neljandaks omades nüüd 64

punkti. Poolaka hobused tunduvad hetkel vormis olevat, võitis ta ju möödunud pühapäeval Lublini Grand Prix, mistõttu on ta kujunenud tõsiseks pretendendiks kolme parima hulka.

Martin Dinesen Neergaard hobusel Zilagro. Foto: Külli Tedre

Liiga arvestuses kogus teise koha punktid kolmandana lõpetanud ungarlane Laszlo Toth hobusel Isti, kolmanda koha punktid aga Anna Gromzina Pimlicol. Gromzina ja Toth olid muide puhaste sooritustega, Skezyczynski aga savutas tulemuse nelja karistussekundiga. Klettenbergil ja Lancel tuli maha kaks takistust, mis tulemust kümne parima kesk-eurooplase hulgas ei andnud. Klettenbergist taha poole jäid ka ühe mahaajamisega Tiit Kivisild ja Calina ning kolme mahaajamisega Urmas Raag ja Axel du Beaumont.

Pärast esimest finaalosavõistlust on Gromzinal liidrina 88 punkti, Klettenberil teisena 75, täna viimasena ühe punkti kogunud Neretnieksil 70 ning neljandaks tõusnud Skezyczynskil 64. Homme on kavas teine osavõistlus – ümberhüpetega parkuur kõrgusel 150 cm, kus jagatakse tavapäraseid punkte: 20-17-15-13-12-11-…-1.

Lugejateni on toomata ka tänase keskpäevase sõidu tulemused. Kahefaasilises parkuuris, mille võitis Jur Vrieling Madalmaadest hobusel KM Carrera, saavutas Gunnar Klettenberg auhinnalise 11. koha hobusel Ulrike R ja 12. koha hobusel L.B. Carnaval La Silla. Raag ja Kivisild jäid tagasihoidlikumaks.

Homme loodame oma lugejatele tuua juba palju operatiivsemat infot, sest tööpäeva lõpuks õnestus meil korraldajatelt välja kaubelda mõistliku kiirusega internetiühendus. Pikemat päevakokkuvõtet saate lugeda tänasel hilisõhtul. Võistluse tulemused on leitavad aadressilt www.cavaliada.pl.